Bedeninize göre kalıp çıkarabileceğiniz ücretsiz dikiş sitesi

Annekaz
26 Şubat 2024
Yorum Yok

Dikiş dikmeyi seviyor ama  ücretsiz elbise kalıpları bulmakta zorlanıyorsanız size harika bi  tavsiyem var. Hem size yüzlerce  ücretsiz giyim kalıbı hem de o  kalıpları nasıl  basitçe bastırıp kullanacağınızı yazıyorum sıkı durun.

ÜCRETSİZ DİKİŞ KALIPLARI

Öncelikle bu yazı dikiş dikmeye  başlamış kumaştan kalıp çıkarmasını bilenler için. Gelişen teknoloji paylaşımcı  içerikler sayesinde artık internetten kolayca  her şey öğreniliyor. Dikiş dikmek de bunlardan sadece birisi.

Dikiş dikmek, zihni rahatlatıcı bir aktivitedir.  Tek bir projeye odaklanmak ve ellerimizle bir şeyler yaratmak, stres seviyemizi azaltır ve bizi daha huzurlu hissettirir.

Tabi ki işin bir de ekonomik tarafı var. Dikiş dikmek, sadece psikolojik değil, aynı zamanda  cebinizi için de faydalıdır. Parça, uygun fiyatlı kumaşlarla harika işler çıkarırsınız. Diktiklerinizi hediye edip, satabilirsiniz.

Kumaşı bilmem ama sizi kalıp harcamalarından kurtaracak harika bir site ve yöntem anlatacağım dediklerimi adım adım uygulayın.

  • https://tianascloset.com/index.php/category/free-sewing-pattern/  sitesini açın buradan aşağı doğru indiğinizde  pek çok model kalıbı göreceksiniz. İşin en önemli kısmı bundan sonra başlıyor.
  • Önce sitedeki beden ölçülerinizi doğrulayın  bunu Size Guide kısmından yapacaksınız.  Buna göre Beğendiğiniz bir kalıpları indirin. İşte kullanıma hazır.
  • Eğer benim böyle kafam karışıyor sadece kendi beden kalıbımı istiyorum diyorsanız. https://pdfguru.com/ sitesini açın Foxit PDF Reader ya da  Adobe Acrobat Reader da olur. ( bu site maalesef  7 günlük sınırsız indirme için 2 dolar istiyor bence çok uygun)  önceden yukarıdaki siteden indirdiğiniz tüm kalıpları bu siteden sadece kendi beden kalıbınızı seçip çıkartın. ( aşağıda ayrıntı verdim)
  • Bi kırtasiyeye gidip ya da evdeki yazıcıyla a kağıtlarına yazdırıp birleştirin. Ve güle güle kullanın.

SADECE KENDİ BEDENİNİZE ÖZEL GİYİM KALIBI

Gelelim kendi kalıbınızı bulmaya. Öncelikle ilk verdiğim siteden beden ölçülerinizi görün. size en uygun kalıbı seçmek için en doğrusu bu. Sonra 

Bunu da seversin  Duvarlar kocaman kocaman çiçeklendi

Kalıbımızı PDF Guruya yüklüyoruz. gördüğünüz gibi 5 XL bedene kadar tüm bedenler mevcut. Sol taraftaki manage page layers kısmından kalıp katmanlarına geliyoruz ve istediğimiz kalıbı işaretleyip işe yaramayacak olan bedenlerin işretini kaldırıyoruz.

Ben kendi bedenimi  seçtim ve Print for all sizes hep işaretli dursun çünkü orda ölçek ve ve sayfa numaraları var. Gördüğünüz gibi  giyim kalıbı sadeleşti ve daha olay hale geldi şart değil tabi ama seçenek.

Daha sonra bu şekilde kaydedip. isterseniz mail ile sevdiklerinize gönderebilir isterseniz kendiniz indirip bilgisayara kaydedebilirsiniz. Bu şekilde kendi bedeniniz için harika bir koleksiyon oluşturursunuz. Eğer kendi kalıbınızı seçip bu şekilde kullanmak istiyorsanız. 2 doları verip tüüüüm kalıpları indirip bir kaç gün içerisinde kendi beden koleksiyonunuzu yapın ve bilgisayarda hazır bekletin.

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim