Beslenme çantası Menüleri için öneriler

Annekaz
14 Eylül 2017
Yorum Yok

Çocuklardan çok anneler için beslenme çantası mı demeliydim acaba ☺ Beslenme çantası nasıl hazırlanır? Sağlıklı bir beslenme çantasında neler olur? Çocukların seveceği öğünler nasıl planlanır?

Okulda öğle yemeği verilmiyorsa ya da okul yarım gün ise çocukların mutlaka bir  şeyler yemesi lazım bu ilköğretimde çok düzenli ilerlerken çocukların yaşları büyüdükçe alışkanlıkları değişiyor. Özellikle okulun ilk yıllarında beslenme hem fiziksel gelişim açısından hem de zihinsel gelişim açısından çok önemli ama anneler bunu da takıntı haline getirmemeli.

Zihinsel gelişim demişken; besinler nasıl önemliyse zihin egzersizleri de aynı öneme sahip. Pedagojik ürün sertifikasına sahip MentalUP Eğitici Zeka Oyunları ile çocuğunuzun zihinsel gelişimini destekleyebilirsiniz. Bu da eğlenceli bir yöntem; göz atmayı unutmayın!

Yemek toplumlarda her zaman en eğlenceli sosyal aktivite olmuştur çocuklar için de öyle yemek yerken sohbet ederler birbirleri ile yemeklerini paylaşırlar lezzetli eğlenceli görünen yemekler onlar için her zaman daha caziptir.

EĞLENCELİ BESLENME ÇANTASI MENÜLERİ

Sağlıklı göze güzel görünen öğünler için biraz vakit harcamak gerek. Tek çeşit yerine minik kaplarla az ama bir kaç çeşit koyarak görsel olarak göze tat olarak damağa neşe katacak beslenme çantaları hazırlanabilir.

beslenme saati

 

Dökülme yapmayacak kaplar çok önemli. Bunun dışında  çocuğunuzun beslenme çantasına ne koyacağınız sizin hayal gücüne kalmış, mimik kek kağıtlarına atıştırmalık bisküvi ya da meyveler, küçük bir kaba çok sevdiği makarnadan koyabilirsiniz.

Üzüm seviyorsa üzümleri salkımından ayıklayıp küçük bir kaba koyabilir , lavaş ile salamlı jambonlu dürümler yapabilirsiniz. Minik şişlerle meyve şiş kebapları yapıp şaşırtabilirsiniz, az ama sağlıklı yemekleri çocuklar hem bitirmekte zorlanmaz hem de bu şekilde zevk alarak yerler.

beslenme cantasi tarifleri

 

Eğer okulda belirlenmemiş bir beslenme listesi yoksa haftada  bir gün çikolatalı meyveli bir tat eklenebilir mesela çikolata kremalı muz sarmassı

Bunu da seversin  Makarna süsler

beslenme cantasi tarifleri 5

 

Sandviçler ise okullar için en uygun menüler çocuklar ellerine alıp kolayca yiyebiliyorlar üstelik sağlıklı ekmek ve sebzelerle yüzlerce çeşit yapılabilir tabi bir anne dokunuşunu da eklerseniz o sandviç çok daha güzel olur.

beslenme cantasi tarifleri 6

Beslenme çantaları çocukların yeme alışkanlıklarına göre değişir ama koku yapacak, çok yağlı sulu şeylerden kaçınmanız lazım. Beslenme çantlarını güzelleştirecek minik çatallar sevimli kaplar, sos şişeleri, ali expres de satılıyor. Özellikle Bento araması yaparsanız karşınıza harika sonuçlar çıkar.

cocuk catal

Bu şekilde çatallarla çocuklar çok daha severek yemek yer ali express satış fiyatı  10 SET kargo dahil 3,77 TL, yine minik saklama kapları sıcak tutan termos beslenme çantaları bulmak mümkün.

 

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim