Beslenme çantasına neler konur?

Annekaz
9 Eylül 2013
Yorum Yok

Çocuklar bugün okula başladı artık çok uzun bir sürelerini okulda geçirecekler. Öğle yemeklerini ve atıştırmalıklarını da yine okulda yiyecekler.

Beslenme çantası;

  • hem beslenme
  • hem okulda davranış geliştirme
  • hem de zihinsel gelişim açısından büyük önem taşıyor.
    .

Beslenme çantası gibi, etkisini belki de hesaplamadığımız çokça destekleyici var aslında. Mesela TUBİTAK desteğiyle geliştirilmiş, MentalUP Eğitici Zeka Oyunu uygulamasını kullanıyor musunuz? Günlük 20-25 dakika MentalUP kullanan çocuklar derslerdeki dikkatini, hafızanı, düşünme ve öğrenme becerilerini geliştiriyorlar. Üstelik egzersizlerin tamamı oyun gibi. Bakın şu sayfada hızlıca deneyebilirsiniz.

Beslenme çantası nasıl olmalı?

Beslenme çantası çocuğun çabuk açıp kapayabileceği kaliteli ve sağlıklı malzemeden üretilmiş olması gerekiyor. Piyasada binlerce çeşit beslenme çantası var soru şu ayrı ayrı saklama kapları mı yoksa bir çanta içinde hepsi beraber mi? ayrı ayrı saklama kaplı olan beslenme çantalı için fermuarlı küçük bir çanta yeterli ama sert plastikten içinde kendinden bölmeleri hatta kapakları olanlar bana kalsa ayrı ayrı saklama kapları daha kullanışlı

beslenme kabı

Tchibo

Beslenme çantası içine kaliteli plastik bir çatal ve kaşık çok iyi olur takım halindeki malzemeler çocuklara düzen kurgusunu öğretir.  Kaliteli bir örtü ve içinde alkol ve paraben içermeyen ıslak mendik çocuğunuzun çok işine yarayacaktır.

Çocuklara porsiyonu büyük yiyecekler koymak yerine küçük porsiyonlar halinde yiyecekler koymak en mantıklısı mesela küçük bir ton balıklı sandviç, küçük bir katkısız meyve suyu, küçük bir salkım üzüm, bir avuç ceviz, gibi azar azar ama çeşidi bol beslenme çantaları çocukları daha mutlu ediyor. Bunun dışında çok önemli bir konu çocuklara hele ilk okul yılında harçlık vermeyin. Çocuğunuza illa gofret çikolata vs yedirecekseniz şu minik paketlerden kendiniz alın ve çantasına her gün bir tane koyun.

Bunu da seversin  Akşama ne pişirsem derdine son!

Çocuğunuz okuldan gelince ne yemiş ne yememiş kontrol edin sevmediği şeyleri beslenme çantasına koymayın her şekilde onu yemeyecektir zaten hiç olmazsa çöpe atmasın ya da sizi yedim diye kandırmasın. Su matarasını da kontrol etmeyi unutmayın.

beslenme sandviçBöyle neşeli sandviçler hazırlayarak yemeği eğlenceli hale getirebilirsiniz.

beslenme cantasıKurabiye veya börek kalıpları ile silikon muffin kapları ile küçük neşeli öğünler de hazırlayabilirsiniz.

beslenme1

Hayal gücünü de kullanabilirsiniz…

köpek-ekmekBeslenme çantası için özel ekmekler de yapabilirsiniz Köpek ekmek nasıl yapılır

Ayrıca alışverişe çıktığınız zaman özellikle beslenme için marul ve kıvırcık yerine göbek salata aysberg  çok daha iyi bir seçim hem uzun süre dayanır hem de daha lezzetli olur. Çeri domatesler , küçük kepekli ekmekler, küçük salatalıklar küçük paketlerde çikolata ve ya gofretler, küçük pakette süt ve ayranları toplu olarak satın alabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim