Beyninizin hangi yarısını kullanıyorsunuz?

Annekaz
30 Kasım 2007
2 Yorum

Resimdeki dansçı saat yönüne mi dönüyor yoksa tersine mi? ilk önce bu soruya cevap verin sonra devamını okuyun..

Eğer cevabınız saat yönünde dönüyorsa beyninizin sağ tarafını kullandığınız gösterir..


Sağ Beyin; Bilgiyi bir bütün olarak ve resimle işler.Tasvir ve semboller kullanır;resimlere şekillere ve renklere tepki verir. Sözel ifadeler dışında; müziğe vücut diline, dokunmaya tepki verir. Sezgicidir, önsezilerini ve hislerini takip eder. Nesnelerle soyut değil, duygusal olarak ilişki kurar.Uzaysal ilişkileri kullanır. Duygusal ve yaratıcı taraftır.Görerek ve duyarak öğrenir. Fanteziye, şiire, mecaza meraklıdır. Ayrıca vücudun sol bölümündeki duyusal organları ve vücut hareketlerini kontrol eder.


Eğer aksi yönde döndüğünü iddia ediyorsanız beyninizin sol tarafını kullanıyorsunuz demektir


Sol Beyin; Konuşma ve dil merkezidir.Analitik (adım adım ) düşünür.Mantıklı( akılcı yaklaşım) ve sistematiktir. Bilgiyi ardışık ve doğrusal işler. Ayrıntıcıdır. Sayısal işlemlerde üstündür. Sebep- sonuç ilişkilerini kullanır. Ayrıca vücudun sağ tarafındaki duyu organlarını ve vücut hareketlerini kontrol eder.

Bunu da seversin  Evde kaş ve kirpik bakımı nasıl yapılır?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. tarkan dedi ki:

    ben her iki tarafada döndüğünü görüyorum ve arada bir sağ bir sol yapıyor ben ne oluyorum bu durumda beynimin her iki tarafınıda eşit kullanmışmı oluyorum zaten sağ ve sol elimi her işte neredeyse eşit kullanabiliyorum yazı yazmak ve pc faresi kullanmak dahil

  2. KelebekGibi dedi ki:

    Ben saat yönünün tersine dedim ki zaten sayisalim iyidir dogru tuttu :P

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim