Bing AI ve Bing görüntü oluşturucu nasıl kullanılır?

Annekaz
22 Mart 2023
Yorum Yok

Yapay zeka,  teknolojinin en önemli ve en hızlı gelişen alanlarından biri haline geldi. Özellikle doğal dil işleme alanında yapılan çalışmalar, insanlarla  sohbet edebilen, bilgi arayabilen ve yaratıcı içerikler üretebilen uygulamaların da ortaya çıkmasını sağladı.

Bu uygulamalardan iki tanesi de chatGPT ve Bing‘dir. ChatGPT, OpenAI tarafından geliştirilen ve 175 milyar parametreli bir yapay sinir ağı kullanan bir sohbet robotudur.

Bing ise Microsoft’un arama motorudur. Bing, son zamanlarda yapay zeka destekli çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Örneğin, Bing Image Creator adlı özellik sayesinde kullanıcılar metinlerden görseller oluşturabiliyorlar. Ayrıca Bing, chatGPT ile entegre edilerek web için yardımcı pilotunuz haline geliyor. Bing Chat adlı bu özellik sayesinde kullanıcılar Edge tarayıcısında bulunan kenar çubuğundan Bing ile sohbet edebiliyorlar.

ChatGPT ve Bing’in gelebileceği noktalar nelerdir?

Bu sorunun kesin bir cevabı yok ama bazı tahminlerde bulunabiliriz.

ChatGPT ve Bing’in daha fazla alanda kullanılması mümkün. Eğitim, sağlık, turizm gibi sektörlerde chatGPT ve Bing ile bilgi almak veya danışmak çok kolaylaşacaktır. Ayrıca sosyal medya platformlarında da chatGPT ve Bing ile etkileşim kurmak eğlenceli olabilir.

Bing Image Creator ile neler yapabilirsiniz?

Öncelikle  Bing Image Creator şu sıralar sadece İngilizce çalışıyor.  https://www.bing.com/images/create adresine gidip günlük 25 kredi ile yüzlerce resim oluşturabilirsiniz.  Yapmanız gereken arama çubuğuna nasıl bir resim istediğinizi anlatan promtlar girmeniz. Ona ip uçları ve anahtar özellikler girin. Mesela: Hamur yoğuran kızıl saçlı kadın. Arka planda ona yardım eden eşi. Mavi bir mutfak.. yazdım.

 

Bu resimde pembe saçlı genç kız metalik detaylar arka planda turuncu ve pembe kutular yazdım.

Bu resimde ise çamaşırhanede bekleyen kraliçe yazdım..

ve son olarak kırmızı elma yiyen kedi  resmi oluşturmasını istedim..

Bunu da seversin  Bakliyatlar bu yöntemle asla böceklenmiyor!

Sonuç olarak blog yazmıyorsanız bile istediğin renklerde sanat eserleri oluşturabilirsiniz. Eviniz işyeriniz için  bu eserleri çıkartabilir, bastırarak poster ya da sanat eseri olarak telifsiz satabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim