Bir günde bebek battaniyesi nasıl örülür?

Annekaz
26 Ocak 2023
Yorum Yok

Bebek battaniyelerinin ayrı bir değeri vardır. Bebek battaniyesi modeli ne olursa olsun ömür boyu hatıra olarak saklanır. Bunun için bebek battaniyelerinin el emeği olması büyük önem taşır.

Ben çocuklarıma Bebek battaniyesi  örerken çok zorlandım. Hem çok iyi örgü bilmiyordum, hem de zor bir model seçmiştim. O yüzden çok zor bitti.

Şimdi artık ustaları çok güzel modeller üretiyorlar. Özellikle bu örgü işlerine yeni başlıyorsanız harika yotube videoları  bulabilirsiniz.

Bebek battaniyesi, yumuşak, hafif ve kalın olmalıdır. Bebeklerin cildi hassas olduğu için, organik, doğal malzemelerden tercih edin.

Bebekler için özel olarak üretilmiş battaniyeler, cildi rahatsız etmez. Kolay yıkanır ve kolay kurur.

El örgüsü bebek battaniyesi için çok yumuşak ipler kullanmak önemlidir. Bebeklerin cildi hassas olduğu için, iplerin cildi tahriş etmemesi ve alerjik reaksiyonlara neden olmaması önemlidir. Önerilen ipler arasında:

  • Pima pamuk ipleri
  • Bebek yünü ipleri
  • Acrilik ipler
  • Mikrofiber ipler
  • Bambu ipler

Battaniye için kullanacağınız ipin yıkanabilir olmasına da dikkat etmelisiniz.

 

Bunu da seversin  Örü patik modelleri - Bebek
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim