Vicks kremin sizi çok şaşırtacak faydaları!

Annekaz
3 Şubat 2019
Yorum Yok

Vicks belkide dünyanın en çok satan merhemi. Vicks nedir? diye soracak olursanız Kafur , Okaliptus Yaği , Mentol , Terebentin ve Timol içeren yağlı bir kremdir. Reçeteli ya da reçetesiz olarak satılır. Soğuk algınlığı için kullanılsa da ayak mantarından sivilceye, çatlak tedavisinden baş ağrısına kadar pek çok rahatsızlıkta kullanıldığı görülmüştür.

Vicks Procter and Gamble markasının ürünlerinden biridir. Bir kaç yıl öncesine kadar bebeklerden yaşlılara kadar her yaşta kullanılıyordu daha sonra 2 yaşından küçükler için sakıncalı olduğu iddiaları ortaya çıktı. Bunun üzerine Vicks bebekler için daha hafif bir formül üretti.

VİCKS HANGİ HASTALIKLARDA KULLANILIR?

Vicks mentollü yapısı ile soğuk algınlığı için üretilmiştir. Kaynar suya bi kaşık atıp havlu ile üzerinizi örtüp bir süre bu buharı solursanız balgam söktürücü ve göğüs yumuşatıcı etkisi vardır. Yine soğuk algınlıklarında göğüse sürülür, ayaklara sürülür.

Baş ağrısı: Burnunuzun altına biraz vicks sürün baş ağrınıza oldukça faydalsı olacaktır.

Sivilce sorunları: Sivilcenin üzerine kulak çubuğu ile sürün sivilceleri kurutacaktır.

Kas ağrısı: Kas ağrılarınız varsa vicks kremi sürüp sıcak bir havlu ile ağrıyan yeri sarabilirsiniz.

Kuru çatlak topuklar: Çatlayan topuklara bolca vicks krem sürün naylon bir torba giyin üzerine rahat bir çorap geçirip uyuyun.

Mantarlı tırnaklar: Tırnak mantarı için vicks kremi her gece virüslü bölgeye sürün gazlı bez sarıp sabaha kadar bu şekilde bekletin. Mantar tedavisi uzun bir süreçtir. Mantarları temizleyerek her akşam bu süreci devam ettirin.

Kedileri uzak tutar: Kedilerin dokunmasını istemediğiniz mobilyaların yakınına vicks krem sürün.

Ağrıyan kulağa vicks nasıl kullanılır? Bu işlem çok dikkatli yapılmalı bir sarımsağı 10 saniye mikrodalgada tutun. Bir ucuna çok az sarımsak sürün ve bu sarımsağı kulağınıza koyun bastırmayın içine itmeyin. Bu şekilde ağrı gidene kadar bekleyin. Bu acil önlem olarak kullanılabilir ağrının kaynağını bulmak için mutlaka doktora gidin. Sarımsak yerine bir parça pamuğa vicks krem sürüm yine kulağa koyabilirsiniz.

Bunu da seversin  Güneş yanığı ağrısını 30 dakikada kesecek yöntem çok şaşıracaksınız

Siğil tedavisi için vicks kullanın: Vicks kreme çok az A vitamini 15 – 20 damla A vitamini damlatın iyice karıştırın. Bir kulak çöpü ile siğil üzerine vicks kremden koyun. Bir yara bandı yapıştırın ve sabaha kadar bu şekilde bekletin. Her siğil için kulak çöpünü yenileyin hijyen kurallarına dikkat edin

Vicks krem kullanırken dikkat edilecekler. Bütün kremler için bu kural geçerlidir. Kremi alırken parmağınızla değil bir kulak çöpü ile alın. Krem üzerinde bakteri oluşturacak kullanımdan kaçının.

Bebeklerde vicks krem kullanımı: 2 yaşından küçük bebeklerde vicks krem kullanımı sakıncalıdır. Bebekler için vicks krem piyasa vardır bu kremden alıp tavsiye edilen şekillerde kullanabilirsiniz.

Böcekleri kaçırmak için kullanın: Bulunduğunuz ortamda bir kavanoz vicks kremi açık olarak tutun böcekler kokusuna pek gelmiyorlar.

Morluklar için kullanın: Ufak tefek kazalarda morluklarda hemen şişen ya da moraran yere sürün.

Tenisçi dirseği ağrılarına iyi gelir.

Vicks harici kullanım içindir asla yutulmaz..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim