Bizim SBS’de son durum..

Annekaz
26 Nisan 2009
12 Yorum

Ülkemizde eğitimin kötü durumda olduğu dersanelerin çokluğu ile orantılı giderken sınava az bir zaman kala, açık kapama test ve deneme sınavları ile günümüz gün ediyoruz. Günlük ders tekrarları, günlük ödevler , günlük testler ertesi günün ödevleri Vitaminden haftalık deneme sınavları, açıkta kalan derslerin tekrarları..vs vs… yani oturuyoruz kalkıyoruz test çözüyoruz.

Matematik konusunda sıkıntılarımız var. Ben de yardımcı olamadığım için biraz akışına bıraktım fen, inkilap tarihi, Türkçe çok az da ingilizce çalışıyoruz. Katsayı bakımından Matematik ve Türkçe aynı, ağırlıkta söz konusu değil.

Esas olan net soru çıkarabilmek, 3 yanlış -1 doğru kuralı olduğu içinde yanlış yapmamak çok önemli, açıkçası “bitsede gitsek” durumu yaşıyorum hepimiz çok sıkıldık ne bir yere gidiyor ne de misafir kabul ediyorum ( en azından planlı olarak) her şeye rağmen durum çok iç açıcı değil.

Evdeki testlerden iyi notlar çıkarken yapılan birleşik deneme sınavları beni hayal kırıklığına uğratıyor. Okulları seçmeye başladım bile..bakalım hayırlısı.. bu sistemin berbat olduğunu söylemişmiydim.. aynı stressi daha keç kez yaşayacağız..of..

Bunu da seversin  Hediye paketi süsleme örnekleri: Kolay kağıt zambaklar
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (12)
 1. iffetin günlüğü dedi ki:

  aynı sorun bizde de var. evdeki testler çok iyi, çeşitli dersanelerin testlerinde dökülüyorlar. acaba süreyi kullanamıyorlarmı diyorum.bende bugün sbs konulu seminerden notlarımı yazacaktım. başlığı görünce atladım hemen.

 2. Hayal Arkadaşlarım dedi ki:

  Allah yardımcınız olsun. Büyük bir maraton gerçekten. Ve hepimiz istesekte istemesekte bu maratonun içinde yer almak durumundayız. Çalışmaların karşılığını alır ve hakettiği okula girer inşallah. Az kaldı, durmak yok. Tatilde çıkarırsınız bunların acısını. Sevgiler.

 3. emel dedi ki:

  merhaba annekaz,
  sbs ye hazırlanmakta hazırlamakta zor iş,testlerdeki başarıyı deneme sınavlarında elde etmek için,çözülen her testi,testteki soru sayısı kadar süreyleyle çözdürmeyi tavsiye edebilirim,son haftalar çok önemlidir,çocuklara başarılar şimdiden…

 4. *kelebek* dedi ki:

  katılıYORUM….ÇOCUKLARIN HAYATI SEVİYE BELİRLEME SINAVLARIYLA KABUSA DÖNDÜ….sürekli test çözen alık bir toplum yetişiyor …zaten yapılmak istenende O..HİÇ SORU SORULMASIN ..!!

 5. GeCe dedi ki:

  başarılar diliyorum dünkü sınavlara girdiniz mi ne oldu

 6. Anonymous dedi ki:

  EVET MALESEF HERKES AYNI DERTTEN MÜZDARİP AMA DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK BU SİSTEM GELDİ GELELİ ÇOCUKLAR OKULDA DEĞİLDE DERSANELERDE YETİŞMEYE BAŞLADI BU SİSTEMİN DEĞİŞMESİNİ İSTİYORUM MEB DUYURULUR

 7. ayliz dedi ki:

  eskiden dersanemi vardı.paşalar gibi okula gidilir okulda öğrenilenler evde tekrar edlirdi.şimdi ise okuldaki eğitim farklı dershaneler faklı çocuklar hingisine uyum sağlasam acaba diye arada kalıp bocalıyorlar.kardeşimden biliyorum.ALLAH HEPSİNE YÜKSEK SABIR VERSİN ne diyelim başkaa

 8. sevil dedi ki:

  benim oğlum da 7. sınıfa gidiyor,aynı sıkıntı bizde de var.biz özelikle dikkat konusunda sıkışıyoruz.okuduğunu yanlış veya ters anlıyor.uzmanla da görüştüm.çocukları biraz ders dışına çıkarmak ve aktiviteler yapmak gerektiğini söyledi.okul dersane ve ev üçgeninde çocukların bunalması çok doğal.acıyorum da nasıl bir çocukluk geçiriyorlar yazık.

 9. Anne Kaz dedi ki:

  ben dershaneye göndermedim bu yüzden çünkü okuldan geliyor üstünü çıkarıp dershaneye gitmesi bana ve oğluma çok ağır gelirdi daha kötü oluyor tecrübe ile sabit. yinede babasıyla birlikte zaman geçiriyor haziran dan sonra özgürsün deyip öyle oyalıyoruz :D

 10. Anonymous dedi ki:

  sınav giriş belgenizi aldınız mı bize dersane resimi renkli olacak muhakkak dedi. okul ise siyah beyaz verdi napıcaz düşünüyoruz kara kara

  gülsen

 11. Anne Kaz dedi ki:

  GÜLSEN Hanım,

  Bize verilen belgede renkli fotoğraflı fakat genelgede "renkli" diye yazmıyor sadece fotoğraflı giriş belgesi diye yazıyor ama siz yinede renkli bir fotoğraf yanınıza alın fakat tekrar yazayım genelge de renkli demiyor. buradan okuyabilirsiniz. http://oges.meb.gov.tr/document/Sayin_veli_2009.pdf
  http://oges.meb.gov.tr/document/SBS_TERCİH_GENELGESİ.PDF Çubukçu imzalı..

  İnşallah başarılı bir sonuç alırsınız..

 12. Anonymous dedi ki:

  http://oges.meb.gov.tr/document/2009-SBS-KILAVUZ.pdf

  yeni çıkan kılavuzda 8 bölümde
  SBS fotoğraflı sınav giriş belgesi 6’ncı sınıf için 01 Haziran 2009, 7’nci ve 8’inci sınıflar
  için 25 Mayıs 2009 tarihinde http://www.meb.gov.tr veya http://oges.meb.gov.tr
  adreslerinden okul müdürlükleri tarafından kesinlikle renkli alınacak, mühürlenerek
  onaylandıktan sonra öğrenciye teslim edilecektir.
  diyor.
  biz fotoğrafımızı alıp gidicez bakalım hayırlısı olsun.
  inşallah başarılı bir sonuç alırız.
  gülsen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.