Okul kitapları geri dönüşüme ama..

Annekaz
13 Haziran 2010
Yorum Yok
 Okulun son haftası artık ders kitapları toparlanmaya başladı.SBS’ler,sınavlar bitti. Çifter çifter ders kitaplarının yanı sıra boy boy çeşit çeşit yardımcı kitaplar,test kitapları,çözümlü soru bankaları, gibi pek çok hatırı sayılır ücretle alınmış kitaplar da geri dönüşüme gidiyor.Okullarda bedava dağıtılan kitapların, defterlerin,bilimum eski kırtasiyenin geri dönüşüme gitmesi çok güzel. Hem okul biraz gelir elde ediyor hem de pek çok ağaç kurtulmuş oluyor.
Fakat benim ufak bir itirazım var.. Geri dönüşüme giden kitaplar arasında bazı ailelerin almakta zorlanabileceği  hiç el değmemiş,çözülmeye fırsat olmamış testler ya da kitapçıklar da var. Okul yönetimi ailelerden geri dönüşüm isterken küçük bir rica ile bu tür kitapları ve yardımcı kaynakları ayrı olarak paketlenmesini sağlayabilirdi. Böylece bu tür kaynaklara ihtiyacı olan kişilere daha kolay ulaştırılabilirdi.
  Tabi sadece ders kitapları için geçerli değil bu. Okunmuş hikaye kitapları okumayan birisi için çok değerlidir. Çocukların severek takip ettiği bilim çocuk dergileri, çizgi romanlar,gençlik yayınları da geri dönüşüme gidiyor. Bu biraz üzüntü verici bir durum. Keşke şu geri dönüşüm olayında daha iyi bir organizasyon yapılsa.. Bu arada ben 6. ve 4. sınıf yardımcı kaynakları ve hikaye kitaplarını bu şekilde paketledim,ama benim de 7. sınıf ve 5. sınıf  yardımcı kaynaklara ihtiyacım var, gerçi Kaan’ın 7. sınıf, Melike’nin de  5 . sınıf ‘tan kalma kitapları var ama çoğu çözülmüş. Yani kısacası geri dönüşüme gitmeyecek kadar değerli kitaplar okulda sergilense ve ihtiyacı olanlar belki de cüzzi miktarlarda alsa muhteşem olmaz mıydı?

Bunu da seversin  Bitişik yazı zorunluluğu kaldırılmalı!
Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim