Black Friday’de Ne Alınır?

Annekaz
29 Eylül 2022
Yorum Yok

Black Friday, dilimize Kara Cuma olarak çevrilen ve farklı kategorideki ürünlerin tüketicilere indirimli fiyatlarla sunulduğu gündür. Kârlı alışverişlerin yapılacağı gün, çeşitli markalar tarafından uygulanır. 

Efsane Kasım indirimleri, son hızla devam ederken markalar, Kara Cuma’ya alternatif olarak Efsane Cuma, Muhteşem Kasım ya da Muhteşem Cuma gibi farklı isimleri kullanarak kampanyalarını düzenlerler. Tüketici odaklı gerçekleştirilen indirim dönemi, dünyanın pek çok noktasındaki bireyler için alışveriş yapmak  için yılın en doğru zamanı olarak kabul edilir.

Kara Cuma indirimleri çok geniş çapta olmakla birlikte farklı kategorilerdeki ürün gruplarını kapsar. Bu yüzden alışveriş festivali 7’den 70’e hemen hemen herkese hitap eder. Giysi, elektronik eşyalar, mutfak ürünleri, ev dekorasyonu ya da kozmetik ürünleri… Aranılan ya da ihtiyaç duyulan pek çok ürüne Kara Cuma indirim dönemi ile ulaşabilirsiniz.

Peki, muhteşem indirimler ile karşılaşacağınız Kara Cuma nedir? Nasıl ortaya çıkmıştır? Black Friday indirimleri ne zaman başlar? İşte sorulara dair yanıtlar.

Black Friday Nasıl Ortaya Çıktı?

Kara Cuma her sene ülkemizde gerçekleşse de birçok kişi tarafından aslında nasıl ortaya çıktığı tam anlamıyla bilinmeyebilir. Black Friday ne demek sorusunu yanıtlamak gerekirse, bu önemli gün aslında küresel çapta düzenlenen bir indirim festivalidir. Her yıl yüzlerce markada ve binlerce üründe farklı oranlarda indirimler yapılır.

Alışverişin en yoğun olduğu ve aktif bir şekilde yapıldığı Kasım indirimleri ne zaman değinecek olursak, Amerika’da her sene Kasım ayının dördüncü Perşembe gününe denk gelen Şükran Günü’nden sonraki ilk Cuma günüdür.

Kara Cuma indirimlerinde kayda değer fırsatlar sunulur ve tüketicilerin günü en iyi şekilde değerlendirmesi teşvik edilir. Genellikle bir gün sürse de bazı markalar tarafından indirim dönemi birkaç gün daha sürdürülür ya da bir haftaya yayılır. 

Black Friday İndirimleri

Black Friday ne zaman sorusu her sene olduğu gibi bu sene de tüketicilerin odak noktası. Her sene farklı tarihlere denk gelen indirim günü, bu sene 25 Kasım’da gerçekleşecek. Stokların hızla tükendiği bugün, özel indirimler ile kendinizi şımartma şansı elde etmeniz mümkün.

Bunu da seversin  En Şık Gümüş Bileklik Modelleri Else Silver’da!

Kozmetik, elektronik, spor giyim, çanta, ayakkabı, ev dekorasyonu ve daha kategorilerdeki ürünlerde gerçekleştirilen ürünler tüketicilere sunulur. Efsane indirimlerin devam ettiği zaman diliminde bana bir şey kalmaz endişesini geride bırakmak için planlı bir şekilde hareket ederek ihtiyaçlarınızı kaçırmadan alabilirsiniz.

Kışın başlangıcına denk gelen Kara Cuma ile bot, kaban, çizme, palto ya da mont gibi kışlık ihtiyaçlarınızı indirimli fiyatlarla alarak gardırobunuzu yenileyebilirsiniz. Giyim dışında beyaz eşya, küçük ev aletleri, halı, ev tekstili ve çeşitli mutfak ürünlerinde de uygulanan Black Friday indirimleri fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Yeni yıla girmeden ihtiyaçlarınızı tamamlayabilirsiniz.

Efsane Kasım İndirimleri Black Friday mi?

Muhteşem indirimlerin yapıldığı gün, Philadelphia’da alışverişten kaynaklanan yoğun trafik ve yaşanan zorluklardan dolayı 1961 yılında gazetelerde Black Friday (Kara Cuma) ismi ile anılmıştır. Efsane Kasım indirimleri, aslında Kara Cuma olup ülkemizde farklı isimler ile anılır.

Kasım indirimleri, ülkemizde uygulanan indirimler, mağazaların yanı sıra online alışveriş sitelerinde de uygulanır. Bu durumda tüketicilerin ürünlere ulaşımı daha kolay hale getirir. Yüzlerce marka ve ürün arasından belirlediğiniz ürünleri tükenmeden almak için 25 Kasım’da gerçekleştirilmesi beklenen indirimleri takipte kalabilirsiniz.

Mutfak eşyalarında ve ev dekorasyonunda kaliteli ürünleri ile öne çıkmayı başaran Karaca ile Muhteşem Cuma indirimlerini karşılayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ihtiyaç listenizde bulunan ve size hitap eden ürünleri önceden belirleyip indirim günü sepetinize eklemek.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim