Blog hediyeleri ve hediye veren firmalar..

Annekaz
17 Eylül 2010
18 Yorum
Blog camiasında yer gök kampanya nevresimden tutunda makyaj malzemesi verene seksi iç çamaşırdan  tırnak törpüsünü aklınıza ne gelirse benim de bu konuda çabalarım oldu,  biraz haddimi bilemedim sanırım ülker, bosch, profilo, moulinex, orkid, rozi, eyüp sabri tuncer, adını hatırlamadığım kozmetik siteleri, porland, tencere satan bir firma vs vs.. 
Beğendiğim kalitesinden memnun olduğum bildik markalarla isteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü kara deyip onlarca mail attım. Bosch yetkilisi ile bir kaç kere mailleştik ilgi gösterdiler ama sonuç alamadım aynı şekilde eyüp sabri tuncer’de çok ilgilendi  ama yine sonuç yok. 
Rozi mailime karşılık adresime ped gönderdi :)) 
Ülker’le tartışmaya varan bir konuşma yaptık Ülker derken telefondaki temsilci ile ısrarla ben ücretsiz ürün istemiyorum karşılıklı bir anlaşma kampanya teklifinde bulunuyorum desem de karşımdaki ukala kadın işte ücretsiz ürün istiyorsunuz hanfendi diye çemkirince doğru ücretsiz ürün istiyorum deyip kedi yavrusu edasıyla telefonu kapattım. 
Pek çok site zaten geri bile dönmedi ama anlayamadığım bir konu var. Benim blogum alexa’da sanıyorum 210 bininci sırada PR 3 bu bir blog için fena değildir, günlük ortalama  11 bin sayfa gösterimi var tekil bazda 4000 kişilik bir ortalamaya sahip bunların çoğu kadın ve ben hediye veremiyorum, üstelik ürünlerden diğer bloglardaki anlaşmalar gibi bir bana bir de talihli blog okuyucusuna istemedim sadece blog okuyucusunu hediye sahibi yapmak istedim bu işten çıkarım olmayacaktı, şimdi bakıyorum alexa da 6 milyonuncu sıradaki blogcu şakır şakır hediye veriyor .
Bloglardaki deveye hendek atlatma taktiği ile verilen ufak hediyelerde bahsedilen izleyicim ol şartıyla bile izleyici sayısı 400 bile olmamış bloglardan hediye yağmuru var çıldıracağım. 
 Hediyesinde değilim artık ama bu firmalar acaba kör mü? Hani bu siteye kaç kişi giriyor kaç kişi çıkıyor google aramalarının dökümü ne yükselen kelimesi ne istatiği kaç hiiç takmıyorlar..ha yok takan kaliteli firmalar varsa işte kapım açık :))
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (18)
 1. Tuğba dedi ki:

  Evet bu çılgınlığı biliyorum.Bence yazık olmuş o firmalar size dönmemekle .En çok izlenen sitelerden birisiniz üstelik takipçiniz süper.Mutlaka dönen biri olacaktır diye düşünüyorum.Yada onların tarzı farklı belkide kimbilir.

 2. Seyyah dedi ki:

  İstersen bana kız ama ben senin blogunu okurken tribünlere oynuyormuşsun gibi hissediyorum. Başlıklarda konularda her yerde bunun etkileri var.Konuyla direk alakası olmayabilir fakat bunun farkına varmalısın.

 3. Anne Kaz dedi ki:

  Sağol Tuğba :=)

  Seyyah içimden ne gelirse öyle yazıyorum.

 4. dekorapsuwasyon dedi ki:

  geniş kapsamlı blog takipçisi değilim fakat, benim gördüğüm her yerde blog sahipleri gönlünden ne kopuyorsa onu hediye veriyor, firmalarla dialoga geçildiğini ilk sizde görüyorum!

  ve iyi izlenen bir blog olarak yenilere yukardan bakar kibirli bir yazı olmuş! beynimde çizdiğiniz profile yakıştıramadım ne yazıkki

 5. Anne Kaz dedi ki:

  dekorapsuwasyon ben geniş kapsamlı bir blog takipçisi olarak da diyebilirimki; verilen hediyelerin yüzde doksanı firmalarla beraber yapılan anlaşmalar dahilinde veriliyor şöyle ki, x firması bir blogdan hediye veriyorsa bir tane blog sahibine bir tane de talihliye kazandırıyor. Ben bunu da istemediğimi açık açık belitiyorum ha şunu diyebilirsiniz sen firmalarla anlaşma yapamayacak kadar yeteneksizsin ki buna ben de katılıyorum ama kibirliyi bu yazıda kendime yakıştıramadım. Hoş hediye veren blogların çoğu yeni değil sitemim firmalaraydı tam olarak yansıtamamışım, çabam kaliteli firmalarla anlaşma yapıp okuyuculara bir şeyler verebilmekti.

 6. dekorapsuwasyon dedi ki:

  Samimiyetinize güveniyorum..

  Bloglardaki deveye hendek atlatma taktiği ile verilen ufak hediyelerde bahsedilen izleyicim ol şartıyla bile izleyici sayısı 400 bile olmamış bloglardan hediye yağmuru var çıldıracağım

  Bu cümlenizi talihsiz buluyorum. Biraz empati yapsaydınız sizinde belki bir izleyiciniz olduğunda ne kadar mutlu olduğunz günleriniz aklınıza gelirdi!

  Projeniz umarım gönlünüze göre olur

  Sevgiler

 7. iffetin günlüğü dedi ki:

  Hediye herkese cazip gelir tabiki. Bende iki günlük blogların üreticiyle ortak kampanya düzenlemesine şaşıyorum.
  Dün böyle bir blogu ziyaret ettim.Blogun sponsoru olan tekstil firması çok yakın akrabamın..Facebooktaki sayfamıza üye olun,bizi tanıtın,yeni slogan bulun gibi şartlar koşulmuş,fakat bloggerımız bloguna uğramamış bir daha..Kampanya ne oldu bilmem..

  Ayrıca ülkerin bazı kesimlere(cemaatler) hazır müşteri gözüyle baktığını,hatta dini yayın organlarına kesinlikle reklam vermediğini onlar zaten bizim avucumuzda tavrı takındığını duymuştum,demek her kesime saygısızlar.Ben ülkerin hiç bir ürününü almıyorum zaten..

 8. Anne Kaz dedi ki:

  dekorapsuwasyon haklısınız dışarıdan okuyunca talihsiz olmuş, amacım hediye veren blogları küçük görmek değildi sadece matematiksel bir hesapla firmalara sitemdi.. umarım derdimi anlatabilmişimdir :)

 9. rumma dedi ki:

  Bende sizin gibi düşünüyordum geçen ay aracı bir firmadan mail aldım promosyonlardan ve etkinliklerden haberimin olabilmesi için adresimi istiyorlardı ilk olarak sütaştan puding dolu bir kutu aldım gerçekten seviniyor insan..

  Maili az daha spam olarak okumadan silecektim yabancı bir isimle yollanmış belki sizde gözden kaçırmışsınızdır..

  Firmalar direk yollamıyor bu ürünleri onu anladım..:)
  sevgiler

 10. torbam.com dedi ki:

  Büyük firmalar reklam ajanları ile çalışır. İsimlerini verdiğiniz firmalara ulaşmak yerine reklam ajanslarına ulaşmanız gerekiyor. Tecrübelerimize dayanarak şunu da söyleyebiliriz: Ajanslar günlük 10 bin ziyaretçisi olan bir blogu hiç önemsemiyorlar bile.
  Taşrada faaliyetlerini sürdüren, holding ol(a)mayan, yerel firmalara ulaşmayı deneyebilirsiniz. Benzeri çalışmaları geçmişte yaptık. (Başka bloglarımız da var.) Küçük firmalarla çalışılabiliniyor. Yine tecrübelerimize dayanarak söyleyebiliriz ki bunun size ve blogunuza bir katkısı olmuyor.
  Yorumlardaki eleştirilerin haksız buldumuğumu söylemek isterim.
  Kolay gelsin.

 11. cicikan dedi ki:

  o bahsettiğiniz 400 kişilik blogların sahiplerinden biriyim şakır şakır da kampanya yapıyorum yaptığım kampanyalarında hakkını verebilmek için her gün o firmayı duyurmak adına deli gibi uğraşıyorum kazancım da oluyor olmuyor değil tanıttığım ürünlerden alıyorum… Sizin gibi gözümüz yükseklerden olup da büyük firmalara mail atarak başlamadık küçük firmaları tanıttık ama nedense o büyük firmalar geldi bizi buldu şimdi ETİ ile çalışma yapacağız anlayacağınız bir yerlere gelebilmek için işinizi sahiplenmek gerekir bu işler 10 firmaya mail atmak ile olmuyor yüzlerce firmaya mail atıp ancak 10 nundan olumlu geri dönüş alabiliyorsunuz sitem ederken başkalarını basite alarak bu işleri yapmaz iseniz sevinirim…

 12. karenim dedi ki:

  Arkadasımın uyarısı ile yazınızı gördüm. Çok uzun süredir de blogunuzun takipcisiyim fakat bu postunuz, ön yargılı yaklasımınıza üzüldüm. Bende o 400'lü rakamlar dediginiz blog sahiplerindenim. Blogumda bende etkinlikler düzenleyip, takipcilerime hediyeler vermekteyim. Ortak kampanya düzenlediğim firmalarım yorumlarda da bahsi gecen küçük! firmalar değil. Eğer yorumlarda bahsi gecen ev tekstili firması, slogan istenen firma ise benim blogumda COTTON BOX ile yürüttüğüm etkinliğimdir, 3 etkinlik gerceklestirdik ve hediyeleri sahiplerine ulastırdık. Unutmadan soyleyeyim COTTON BOX, Çocuklar Duymasın, Küçük Sırlar dahil olmak üzere, su anda raytingi yüksek birçok dizinin sponsorudur.

  "Bloglardaki deveye hendek atlatma taktiği ile verilen ufak hediyelerde bahsedilen izleyicim ol şartıyla bile izleyici sayısı 400 bile olmamış bloglardan hediye yağmuru var çıldıracağım. "

  Bence çıldırmayın, önce neden bu firmaların blogunuzla bir etkinlik gerceklestirmek istemediklerine bir bakın, birde bizim gibi 400'lü rakamlarda bulunan blogların
  nasıl bu projelere imza attıklarına… Demek ki alexa sıralaması, tıklanma sayısı ve takipci sayısı etkili olmuyormus…

  Talihsiz bir acıklama olarak buluyorum yazınızı….

 13. Anne Kaz dedi ki:

  evet yorumlar için teşekkür ederim ama bana kızsanızda durum yazımı yalanlamıyor, yani hediye verenler dediğim gibi deveye hendek atlarak hediye vermeye devam ediyor yine bahsettiğim gibi 400 -500 kişiye 3. milyon 5. milyonuncu sıradan aynen devam ediyor.

  Ben her zamanki gibi içimden geçenleri aynen yazdım yorumları da tutmadım yayınladım bu yazı yüzünden ülker den bir özür ziyareti aldım benim yanlış bir yol izlediğim konusunda haklı olabilirsiniz yazı ağır olmuş iyi niyetle yazılmış biraz dikenli bir yazıydı üstüne alınanların çok olacağını biliyordum ama kimseyi de incitmek istemedim bu yüzden yastığa başını koyunca aklından bir gramda olsa bu düşünceyi geçirenler varsa yine özür dilerim .

  Fakat yazdıklarım konusunda düşüncelerim aynı ben bir yere reklam veriyor ya da kampanya düzenliyorsam bunu kaç kişi görecek kaç kişiye ulaşacak diye hesap ederim ona göre reklamı veririm. Yani çok ziyaretçisi olan bir siteye vermeyi tercih ederim bu matematik işidir ve basittir. Ha bu firmalar sizi seçiyor bir ışık görüyorsa ona da ne diyebilirim sonuna kadar yararlanın bana da pek çok firma bazı tekliflerle geldi nevresim takı banyo ürünleri vs, ben blogumdaki kampanyalardan kendim ürün ya da para almamak şartıyla daha kaliteli daha değerli ürün seçtim onların işine gelmedi samimiyetime ne kadar inanırsınız bilmiyorum ama bugün iki farklı kampanyayı reddetim, benim istediğim bu değil siz aradığınızı ya da firmalar sizi bulmuş bir düzen oturmuş bir şey diyemem tek tek bloglara yazıp ne kişisel olarak eleştirdim ne de kampanyalarına katıldım. Burada yayınlanan son yorumda benimki olacak kampanyacı blogların buraya yğılmasını istemem :))

 14. biobellinda doğal temizlik,doğal kazanç dedi ki:

  yorumları ilgiyle okudum. aslında ben sizi anlıyorum ama insanları henüz ben de anlayabilmiş değilim genel olarak :) bazen nedenler,nasıllar beyninin içinde dönüp duruyor insanın ama nafile… cevap bulunamıyor ve insanların davranışlarını anlamaktan vazgeçiyorsun.hele ki büyük şirketlerse eminim anlaşılmaları ve uyuşulmaları daha zor olsa gerek.
  gerçi konuyu kapatmışsın ama o kadar okumuşken ben de bişeyler yazayım dedim yayınlarsın yada yayınlamassın saygı duyarım ;)
  ben de bir çok kampanyalar yapıyorum ama açıkcası çoğu zaman
  beklediğim ilgiyi bulamıyorum hem de öyle basit kampanyalar ki ve karşılığında 1 koli doğal ürün verdiğim kampanya bile yaptım :) insanların ne anladığını çözemedim.
  neyse hayırlısı.
  anneler günü yaklaşıyor ve bu konuyla alakalı araştırma yaparken buldum bloğunuzu. anneler günü özel bir hediye vermek isteyenler için bir link paylaşmak istiyorum iznin olursa.
  iyi çalışmalar dilerim
  bu linke tıklayıp bakabilirsiniz yada kopyala yapıştır yaparak http://www.tish-o.com.tr/shops/sanal-magaza_5027.asp

 15. guli dedi ki:

  sizi çok haklı buluyorum özllikle hediye dağıtıp izleyici toplama gayretinde olan bloggerlar konusunda.Hani madem amacın izleyici toplamak neden hediye diyorsun anlamadım.hediydnin makbulu karşılıksız olandır,bana çok saçma geliyor yok ‘hediye vercem ama bana izleyici olursan’ ki o da yetmiyor bir de reklamını yapıcaz blogta,facebookta.Bu tip çekilişleri çok samimiyetsiz buluyorum.Ha bir de firmadan ürün kapmak için basın bültdni yayınlayanlar var ki onların kaçı bu ürünlerdn kullanıyor ve memnun ki bu bültdnldri yayınlayıp okuyucuları yönlndiriyorlar?

 16. biricit dedi ki:

  sızın blogunuzu googledan tesadufen buldum ve bende okumusken yorum yapmak ıstedım,bloggerda yenıyım,reklam almayı dusunuyorum aslında ama yasadıklarınızı okuduğumda vazgectım :) benım blogumu ısteyen okur zaten okusunlar dıyede hedıye verılmesı bence sacma,ama hedıye amacıyla takıp ettığım bloglar var ve hedıyelerı bıtıncede sıleceğım cunku bı paylasımları yok :))
  sevgıler..

 17. asuman dedi ki:

  sözünü ettiğiniz o bloglardan biride benim ama bende hediye dağıtıyorum ve oldukta gelen var.Bence en çok hakeden bloglardan biri sizin blogunuz çok kişi sizin takipçiniz firmalarda olsun bence..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim