Böyle fırınım olsun ……!

Annekaz
18 Kasım 2009
4 Yorum
 
 
 
Aslında kuzine ama genel anlamda pişirici efendim biz soba ile büyüdük yıllardır kaloriferli kombili evlerde oturuyoruz ama hiç tadı yok. Hatta o zamanlar bizim çevrede kaloriferli evde oturmak sınıf atlama ile eş değerdi şimdi de öyle mi acaba :))
Neyse bu kuzineler çok özel tasarımlar 4 çeşit üretilmiş ve satışa sunulmuş nerede ne yazıkki  İngiltere'de hoş bizim apartmanda odun kömür ile ısıtan soba cinsi şeyler kullanmak yasak ama doğalgazla çalışanları da var.  Sitesine gidip daha fazla bilgi edinmek isterseniz yazınızın devamına tıklayın..

Yazının devamı için tıkla..

Bunu da seversin  Kokoş iğne kutusu
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
 1. embir dedi ki:

  en alttaki benim olsun mu? Lütfennnn çok şirinler yahu

 2. HADİYE dedi ki:

  Merhaba,

  Çocukluğumda bizimde vardı kuzinemiz. Böyle süslü püslü değildi.Gariban işi sac dan. Her kış kurmadan 1 hafta önce babam rahmetli beyazımsı grimsi metalik bir boya ile boyardı sobamızı. Üzerinde yemek pişirir bazlama yapar fırınındada patates közlerdik. Bizlere mutluluk verirdi yanarken çıkardığı çıtırdılar. Kaynayan suyun sesi huzur doluydu. Sobamızın yandığı odada uyumak en büyük şifa kaynağımızdı. Güvende hissederdik sobamız yandığında kendimizi……

  Şimdi hangi olanakla bu dünyanın en güzel duygularını sağlayabilirizki… kendimize yada çocuklarımıza ?

  Nerelere götürdün beni anne kaz.

  Sevgilerimle*

 3. marifet23 dedi ki:

  bu fırınlarda insan yemek yapamaz fırını izlemekten evdekilerde aç kalır

 4. Anne Kaz dedi ki:

  Hadiye hanım bizim kuzinemiz yoktu fakat anneanemin vardı güzel de bir sobaydı fakat çok küçüktüm hayal mayal hatırlıyorum annem de her sene metalik boya ile sac sobamızı boyardı kücücük bir şeydi anneme anlatıyorum o bile zor hatırlıyor ama söylediği şu o dönemler en yoksul olduğumuz zamanlarmış 80 li yılların başı olsa gerek ülke ekonomisi babamın işsizliği vs ama çok haklısınız o günlerin tadını hiç bir şey geri getiremez..:((

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.