Bozuk süt!

Annekaz
2 Mayıs 2012
Yorum Yok

Okul sütü’nün dağıtılmaya başlandığı ilk gün hükümet adına ne büyük felaket! ne yapsalar toparlayamazlar çünkü anneler bu konuda panter gibi, haklılar da ama ‘bozuk süt’  diye kestirip atmak madalyonun tek yüzü..

UHT bir sütün bozuk olması düşük bir ihtimal, kutu sütler açılmadığı sürece bile 3 ay boyunca dayanıyorlar ama.. üretim tesisleri böyle bir kutulama için uygun değilse ya da daha vahim durumlar varsa hatta sütlerin ‘2005 yılından kalma olduğu’ ile ilgili bir iddia var ki o inanılmaz böyle bir ihtimali varsaymıyorum.. olmaz olamaz..

Ben de zaman zaman evde bozuk süt kullandım krepler de çiğ börekler de hafif bozulmuş ekşimiş sütü böyle değerlendirirdim ya da çoksa bir seferinde çökelek yapmıştım.. ama o bozuk sütler löp löp olmuş değil sadece tadı artık ekşimiş sütlerdi. Bizim evde süte hassasiyeti olan yok.. yaptığım krepler börekler çökelekler de her zaman afiyetle yendi,  açıkcası sütlerin bozuk olduğundan ziyade ya süte hassasiyet ya da üretim koşullarıyla ilgili nedenlerin olduğunu düşünüyorum ki her ikisi de denetimsizliğin ve ön hazırlık yapılmayışının göstergesi.

Yapılan ‘vahim’ açıklamalar ve arka arkaya gelen zehirlenme iddiaları bir süre daha gündemi meşgul edecek, çıkacak sonucu çok merak ediyorum..

Bunu da seversin  Çocuklarla kurabiye etkinliği
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim