Kış aylarında cilt bakımına dikkat

Annekaz
21 Ocak 2019
Yorum Yok

Kış aylarında cilt bakımı en az yaz ayları kadar özen ister. Özellikle kayak merkezlerine gidiyorsanız cildiniz pek çok hasara açık demektir. Kış tatili için ya da kış günleri sabah erkenden işe gitmek için çıkarken bile cilt bakımınızı düşünmelisiniz. 

KIŞ GÜNEŞİ YAKAR RÜZGAR ÇATLATIR

Kış güneşi en az yaz güneşi kadar cildinize zarar verebilir, ister tatil için  ister iş ya da alışverişe gitmek için evden çıkın kış aylarında da güneş kremi kullanmalısınız. Kış yanıkları cilde ciddi zarar verir. Kış aylarında rüzgar ve soğuk hava hazırlıksız cildi çatlatır. Cildinizi rüzgardan ve soğuktan korumak için çok iyi bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Uzun sürek kar yürüyüşleri için cildinize bariyer olabilecek bebek pişik kremleri oldukça kullanışlıdır. 

KIŞ AYLARINDA SICAK SU VE SABUNA DİKKAT!

Cilt uzmanları özellikle kış aylarında sıcak suya karşı uyarıyor. Sıcak su cildin doğal yağını alır  götürü bu da çeşitli zararlara karşı cildi savunmasız hale getirir.  Aynı şekilde asit seviyesi yüksek sabunlarda sık kullanımlar için uygun değildir.

CİLT TEMİZLİĞİ İÇİN EN İYİ YÖNTEM HANGİSİ?

Cildinizi temizlerken cilt tipine uygun jeller ya da köpükler kullanabilirsiniz. Asit seviyesi düşük bitkisel özlü sabunlar da dikkatli kullanılırsa oldukça iyi sonuçlar verebilir, peki cildi nasıl temizlemeli? Cildiniz temizlerken hangi aracı kullanmalı? Piyasada satılan çok uygun fiyatlı silikon pedler cildi harika temizler, minik ipek keseler, ya da yumuşak kıllardan yapılmış fırçalar da cildi masaj yaparak temizler. Hepsini aralıklarla deneyin en sevdiğiniz hangisi ile onunla devam edin.

Bunu da seversin  Ergenlikte Anne - Kız Çatışması
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim