Bu kitabın da dizisi çekilsin

Annekaz
14 Mart 2010
1 Yorum

Yaprak Dökümü, Aşk-ı Memnu, Hanımın Çiftliği aklıma gelen en popüler roman uyarlaması diziler. Daha da yolda geliyor Halide Edip Adıvar’ın Romanı da çekim aşamasında Yaprak Dökümü dışındaki romanları çocukluk yıllarımda okumuştum dizileri çok sıkı takip edemiyorum fragman izleyicisiyim yetiyorda aslında.

Okuduğun hangi kitap dizi olsa diye bana sorsalar Ahmet Yılmaz Boyunağa’nın yazdığı Yankılı Kayalar derim. Yankılı Kayalar aslında romandan ziyade ilköğretim seviyesinde bir hikaye kitabı. Geçen sene kızlar ellerinden düşürmeyince okumuştum. Sonra iki kere daha okudum. Her sayfasında ayrı hüzün saklı olan bir kitap, ağlamaktan gözlerim şişti artık eşim okuma şu kitabı diyordu.

Çevremde üvey anne eziyeti çekmiş olanlar da var, öz anneden has üvey anneler de var. Bu kitapta öksüz ve yetim kalmış bir ağabey ve küçük kız kardeşinin akrabalarının yanında yaşadıkları sıkıntıları mahcubiyetleri ve eziyetleri anlatıyor. MEB çocuklarınıza tavsiye ettiği bu kitabı çocuğunuzla beraber okuyun derim. Hatta evde birbirini yiyen kız ve erkek kardeşlere ayrı ayrı silah zoru ile okutturulacak bir kitap..

Not: Konu açılmışken; Eşim genelde okuduğum kitapları beğenmez hüzünlüyse hüzünlü bulmaz bana göre komikse komik bulmaz iki sene önce trenle yaptığımız uzun yolculukta yanıma Mine Sota’nın “Hepimuz İnsanuz”  kitabını almıştım. Trende okurken gülme krizine girip bütün vagon “kim bu neşe dolu kadın” diye bana bakınca eşim ” mahcup olup” elimden kitabı zor kullanarak almıştı. O zamandan beri kitabımı gören olmadı..Onun dizi olması zor ayrı konu tabi..

Bunu da seversin  Kuş sesleri ovalara yayılııır..
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. tosbagalar dedi ki:

    Bende oğlumun ısrarı üzerine okumuştum bende çok ağlamaklı olmuştum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim