Bu oyunları oynatmayın

Annekaz
11 Kasım 2009
2 Yorum

İnternet bağımlılığı çağımızın hastalığı günlük kullanım bile bağımlılık yaratabiliyor. Hatta bu bağımlılık derecelerine cinslerine göre ayrılıyor. Facebook bağımlılığı blog, paylaşım bağımlılığı vs vs.. Şimdilik hastalık olarak görülmüyor fakat online oyunlarda durum ciddi. Tam olarak kesinleşmese de Musa’nın ölüme giden yolu da bu oyunlardan birisinden geçmiş. Adı ne olursa olsun Metin2, Warcraft, knigthonline asla oynamasına izin vermeyin hatta daha önce de yazmıştım 20 li yaşlara kadar odasına bilgisayar koymayın. Sadece bu oyunlar için değil internetin kendisi zaten tehlikeli. Bu oyunlarla ilgili masum yalanlara kanmayın ingilizcemi geliştiriyor, stresimi alıyor vs hepsi uydurma başlamışsa gerekirse hayatınızdan ödün vererek onu bu ortamlardan uzak tutun pikniğe gidin tiyatroya sinemaya gidin evde beraber daha fazla vakit geçirin ama bu oyunlara çocuğunuzu emanet etmeyin…Hayatını kaybeden bu güzel yüzlü çocuğa Allahtan rahmet ailesine sabır diliyorum.. çok acı

Bunu da seversin  Kırış kırış Türk Bayrağı
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
 1. can dedi ki:

  Bağımlılık? Tam olarak ne kastettiğine bağlı…
  Bir(!) çocuk bu yüzden öldü diye çocuğuna online oyunları yasaklamak…
  O taraftan bakarsanız bugün sokaklarda kaç kişi bıçaklanıyor, herkesin gözü önünde…
  Sebep?
  İçki,uyuşturucu,sigara
  ve hâlâ sigara veya içki yasadışı değil…
  Sanırım dediğimi anlamışsınızdır…
  lütfen bir örnekten genelleme yapmayın.
  Bağımlılık olabilir, kabul ediyorum.
  Ancak bu bağımlılığı yönlendirmeyi de düşünebilirsiniz?
  Bu oyunları oynayanları programcılığa yönlendirmeyi deneyin…
  Bakalım ne sonuçlar çıkacak…
  Doğru düzgün anlatamadım ama anlamışsınızdır umarım
  Saygılarımla…

 2. Anne Kaz dedi ki:

  Bu ancak bir oyun bağımlısının kendine göre " haklı kaçış yolu olabilecek bir bahanedir" bu oyunları oynayan herkesin bağlımlı olma potansiyeli olmasına rağmen belki binde birinin programcı olma ihtimali vardır. Siz dışarıdan gazel okuyun. Durum bilinçli ana babalar için hiç de kolay değil. Tekrar söylüyorum ve karşıma ne kadar karşı tezle gelirseniz gelin söylemeye devam ederim Çocuklarınızı bu tür oyunlardan uzak tutun ömrünün en güzel yıllarını bilgisayar karşısında geçirmesine izin vermeyin varsın programcılığı üniversite yıllarında eğitim olarak alsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim