Bugün 150 medya çalışanı işten çıkarıldı

Annekaz
26 Ocak 2011
1 Yorum

Bugün çeşitli gazetelerden 150 medya çalışanı işten çıkartıldı, sebep sorarsanız yok hep aynı şeyler küçülme birim yenileme vs  vs..Çıkarılanların zerre suçu yoktur birileriyle çok yakın değildirler ya da kolay gözden çıkarılacak elemanlardır. Türkiye’de son yıllardır basılı medya küçüle küçüle kalmadı bakmayın siz çarşaf çarşaf ansiklopedi gibi gazete çıkardıklarına o sayfaların satır aralarında neler dönüyor bir bilesiniz… 1 yılı geçti eşim ve onlarca gazete çalışanı işten çıkartılalı, sebep yönetimin değişmesi herkes kendi yandaşlarını sığdırmaya çalışıyor küçücük gazeteye sığmayınca da 14 yıllık çalışanlar bile budanıyor.

Haberturk yayına başlayalı kaç yıl oldu tazminat verseler ne yazar vermeseler ne yazar hoş star gazetesinde  işten çıkartılanlar daha tazminatlarını bile alamadı, maaşların bir kısmı el altından verildiği için durum karışık, mesaide zaten hiç bir zaman verilmedi  onlarında davada hesaplamaları var bir de bunların üzerine yargıtayın tokadı eklenince çalışanların feleği şaştı iş bulabilenler şanslı bulamayanlar boşanma aşamasında..

Yani diyeceğim o ki o muhafazakar görünen  kul hakkı yemeyen islami gazeteler bile çalışanın kanını emiyor ha bir de Türkiye’nin yarısının fatura ödediği bir grubun gazetesinin çalışanları var ki bir ay maaş alıp üç alamıyorlar ama nerede ihale var oradalar orası ayrı..Yani Basılı medya bir şekilde kan ağlıyor ağlattırıyor..İşten çıkarılanlara geçmiş olsun diyorum , birde sakın bu memlekette dava falan açmayın öldürmüyor süründürüyor..

Bunu da seversin  Pişirmeye hazır dondurulmuş kurabiye
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. ulku dedi ki:

    Bugun yeniden yapılanma vs vs adı altında işten çıkarılan bütün emekçi gazetecilere geçmiş olsun…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim