Yargıtay mağduruyuz..

Annekaz
11 Ocak 2011
3 Yorum

 Bizde çok fena yargıtay mağduruyuz benim duruşumu bilenler “tabi tabi şimdi ne döktürecek diyorlar”  biliyorum şimdi ama hani bir hekime bir de çekene sorun demişler aynen öyle, geçen yıl bu sıralar eşim işten çıkarıldı e geri dönüş hakkımız var, zaten tazminat Allahın emri adam 14 yıldır aynı yerde çalışıyor istifa etse bile hakkı ama gelin görün ki gazete yönetimi her zaman olduğu gibi yan çizdi, vermiyor musunuz kardeşim bizde dava açarız diye efelene efelene gidip geri dönüş davası açtık.

Nerden bilirsiniz davanın 1,5 yıl süreceğini bizim dava daha bitmedi ama bizden önce aynı sebeplerle açılan davalar bitti 1,5 yıldır da yargıtay da örnek alırsak; etti mi size 3 yıl, bu davalar ya işe dönüş ya tazminat davaları yani işten çıkarılan kişinin acilen alması gereken bir para ki, ya iş kuracak ya iş bulana kadar idarede edecek. Yargıtayın o halini gördükten sonra mümkün değil bitmez, ben o paradan 5 yıl daha ümidi kestim hiç kusura bakmasınlar nasıl düzeltilecekse düzeltilsin artık kim haklı kim haksız umurumda değil, bazı davalar ışık hızıyla biterken bizimle aynı durumda olan hatta bizden daha çok bu paralara ihtiyacı olan binlerce yargı mağduru var..

Eğer bizim biraz birikimimiz ve  işsizlik maaşları olmasaydı şimdi o dönemde alınan borçların ceremesini çekiyor olacaktık, ki biz sadece 8 ay bu durumda kaldık.  Yargı işçinin yanında değil  yaklaşık 30 bin lira gibi bir rakam o tozlu rafların arasında anamızın ak sütü gibi bizi bekliyor..ama ümidim gittikçe azalıyor..

Bunu da seversin  Sokak kedisi dünya gündeminde
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
  1. ev günlüğü dedi ki:

    canım senin davan siyasi bir dava olsaydı ışık hızındanda daha hızlı biterdi bakınız pkklılara kurulan cadır mahkeme yada ergonokon davası ne olursan ol sırdan vatandaş olma canım ülkemde ne davan biter ne işin yürür sen o otuzbinlirayı aldığında serçe kuşundan bile daha küçük olur üzgünüm :((bizde benzer şeyleri yaşıyoruz devler hem istimlak etti hemde paramızı vermiyor

  2. Filiz dedi ki:

    ne kadar acı gerçekler bunlar.çok üzüldüm canım yaşadıklarınıza.umarım en kısa zamanda adalet yerini bulur..

  3. dDryad dedi ki:

    babamında emekli olmasına bir yıl kala işyeri iflasını açıkladı.. Tek birikmiş para hayalimizde aynen sizde olduğu gibi tozlu raflarda bekliyor..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim