Buz kalıplarını renklendirin

Annekaz
18 Haziran 2014
1 Yorum

Buzdolabımızın dondurucu bölmesinde her zaman buzlukta buzumuz bulunur..Olur ya lazım olur, kolanın, limonatanın içine yada soğuk bir su için her zaman buz kullanırız.

Ama artık buz kalıplarını da sıra dışı yaparak ağız tadı ve gözlerimiz için ziyafet çekebiliriz.Buz kalıbının aromasını tamamen siz seçebilirsiniz. Nasıl göründüğüne ve tadına hazırladığınız oranlarla siz belirleyeceksiniz. Yazın sıcakları bastırıyor, hararet bastırdığında buz kalıpları bizi serinletmeye yetmeyebilir ama süslü halleri ile en azından gözlerimize ziyafet çektirirler.

Buz kalıpları içecekler içinde  çok şık duruyor bir ara şekilli buz kalıpları çok modaydı şimdi yenebilir çiçekli, meyveli limon dilimli buz küpleri ve dondurulmuş meyve püreleri var.

Menekşe ve gül yaprağı en bilinen yenilebilir meyve çiçekleri papatya da yenilebilir ama tadı pek hoş değildir :) Zaten  gül ve minik goncalar buz küplerinde çok şık duruyor yapılması gereken sadece buz küplerine su doldururken yaprak ya da çiçekleri eklemek

Limon dilimleri ve nane yaprakları da özellikle limonatalara ayrı bir şıklık ve tat katacaktır..

Dondurulmuş meyve püreleri ise çok farklı robottan geçirdiğiniz meyveleri buz kalıplarına döküp donduruyorsunuz böyle harika renkli küpler çıkıyor ama hangi meyve suyuna hangi küpü atacağınız size kalmış, mesela limonataya  kivi püresi atabilirsiniz, ya da kolaya limon küpü gibi. size kalmış..

Bu sayede özellikle mahalle bakkallarında satılan nerede üretildiği ne kadar sağlıklı olduğu tartışılan buzlu meyve suları, yada çocukları cezbeden sağlıksız ürünler yerine şekilli kaplarla ve kalıplarla çocuklar için de mükemmel içecekler hazırlayabilirsiniz..

Bunu da seversin  Kocanızın gömleğini alışveriş çantası yapın
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Pelin Aydemir dedi ki:

    Gerçekten çok teşekkürfler Anne Kaz :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim