Buz kalıpları renklendi çiçeklendi

Annekaz
3 Temmuz 2012
Yorum Yok

Yaz aylarında sıcak havada küp küp buzlar bile bazen bizleri serinletmeye yetmiyor ama en azından şu süslü halleri ile gözlerimize ziyafet çektirebilirler.

Buz kalıpları içecekler içinde  çok şık duruyor bir ara şekilli buz kalıpları çok modaydı şimdi yenebilir çiçekli, meyveli limon dilimli buz küpleri ve dondurulmuş meyve püreleri var.

Menekşe ve gül yaprağı en bilinen yenilebilir meyve çiçekleri papatya da yenilebilir ama tadı pek hoş değildir :) Zaten  gül ve minik goncalar buz küplerinde çok şık duruyor yapılması gereken sadece buz küplerine su doldururken yaprak ya da çiçekleri eklemek

Limon dilimleri ve nane yaprakları da özellikle limonatalara ayrı bir şıklık ve tat katacaktır..

Dondurulmuş meyve püreleri ise çok farklı robottan geçirdiğiniz meyveleri buz kalıplarına döküp donduruyorsunuz böyle harika renkli küpler çıkıyor ama hangi meyve suyuna hangi küpü atacağınız size kalmış, mesela limonataya  kivi püresi atabilirsiniz, ya da kolaya limon küpü gibi. size kalmış..

Bunu da seversin  Tostta Lö-Pide
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim