Nemlendirmenin Önemi

Annekaz
5 Haziran 2020
Yorum Yok

Nemlendirici Cildin Genç Kalmasına Yardımcı Olur

Yüzünüzdeki, kulaklarınızdaki, boynunuzdaki ve göğsünüzdeki cilt çevresel değişikliklere karşı çok hassastır ve vücudun cilt kanseri geliştirdiği en sık görülen bölgeleridir.  Bu cilt bölgeleri aynı zamanda hücreleri vücudun diğer bölgelerine göre daha hızlı döker ve bu nedenle kendini onarmak için neme ihtiyaç duyar, bu da daha genç cilt hücrelerinin yüzeye çıkmasını sağlar.  Ayrıca, losyon uygulanırken kullanılan masaj etkisi, kan dolaşımını ve yeni hücre oluşumunu uyarmaya yardımcı olur.

Yüz Nemlendiricileri ve vücut Nemlendiricileri Cilt Sorunlarını Azaltır

Cildinize her gün nemlendirmek; aşırı kuruluk veya yağlılık geliştirme şansını azaltabilir.  Her iki uç da cilt için zararlıdır ve akne gibi yaygın cilt koşullarına neden olur.

Bioderma Nemlendiriciler

Caudalie Nemlendiriciler

Diğer Cilt Lekelerini Gizler

Günlük nemlendirici kullanmak cildin lekelerinin kamufle edilmesini sağlar.  Çünkü nemlendirme cildin hafif bir parlaklığa sahip olma eğilimindedir ve herhangi bir renk tonu veya bronzlaştırıcı olanlar farklı cilt tonlarını bile çıkarır.

İPUÇLARI

Nemlendirmenin sağlıklı ciltler için neden önemli olduğunu ele aldığımıza göre, bu hızlı ipuçları doğal ışıltısını korumanıza yardımcı olacaktır:

Su sıcaklığını izleyin – Sıcak duşlar ve banyolar cildiniz için iyi değildir.  Daha kısa bir süre ve ılık suyla duş alın.  Cildinizdeki farkı göreceksiniz.

Kurulayın, ovalamayın – Duştan sonra cildinizi kuru ovalamak yerine cildinizi hafifçe kurulayın.  Cildinizi kurutarak cildinizi nemlendirdiğinizde daha fazla nem tutacaktır.

 Daha fazla su için – cildinizin aldığı nem de vücudunuzdan gelir.  Her gün en az 8 bardak su için!

Hafif sabunlar ve deterjanlar kullanın – cildinizden alkol şeridi içeren doğal sabunlar ve şampuanlar.  Aloe mineralleri ve vitaminleri olan hafif, kokusuz bir temizleyici arayın.

Bir nemlendirici kullanın – Gerekirse, bir nemlendirici havaya çok gerekli nem ekleyebilir.

Bunu da seversin  Oriflame Kasım ayı kataloğunda neler var?

İşte size bazı öneriler

La Roche Posay Nemlendiriciler

Avene Nemlendiriciler

Dermalogica Nemlendirici

Babe Nemlendirici

Ellerinize ekstra dikkat verin – eller kuru bir çevrenin etkilerini vücudun diğer kısımlarından daha fazla gösterir.  Her el yıkamadan sonra el kremi uygulayın.

Dış mekanlarda güneş kremi kullanın – cildinizi güneşin zararlı UV ışınlarından korumaktan daha fazla koruyamaz.  Dış mekan aktivitelerinize bağlı olarak düşük veya yüksek SPF güneş koruyucu kullanın.

Dudak balsamını düzenli olarak uygulayın – dudak balsamını hazırlayın ve sık sık uygulamak kuru, çatlamış dudakların iyileşmesine yardımcı olur.  Dermatologlar, SPF’si en az 30 olan bir dudak balsamı kullanmanızı önerir. Bu, dudaklardaki yaşlanma ve cilt kanseri belirtilerini azaltmaya yardımcı olabilir.

Nemlendirin, Nemlendirin, Nemlendirin…

Nemlendirici sorunu çözmezse, bu başka bir sağlık sorununun işareti olabilir, bu nedenle çözülmemiş kuru cilt hakkında mutlaka doktorunuzla konuşun.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.