Cilt Bakımında ‘slugging’ akımı! Vazelin maskesi!

Annekaz
5 Aralık 2021
Yorum Yok

Her gün yeni bir şey öğreniyorum çocuklardan ve evden vakit kalırsa kendime cilt bakımı yapıyorum. Yeni ürünler denemeyi seviyorum tabi yeni yöntemler de. Son zamanlarda oldukça moda olan ‘slugging’ akımını ise gerçekten faydalı buldum.

Cilt bakımında Slugging nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, her zaman yaptığınız cilt bakımı adımlarının en sonuna petrol bazlı kalın bir yağ uygulayıp uyumak demek.  Bu genelde vazelin oluyor. Dermatologlar cilde vazelin uygulamanın transepidermal su kaybını ve kullanılan ürünlerinn uçmasını engellediğini söylüyor. Ek olarak, cildin hücrelerini birbirine bağlayan ve tahriş edicileri dışarıda tutmaya yardımcı olan doğal lipit bariyerini desteklemek için mükemmel olduğunu da ekliyorlar.

Çoğu kişi bu cilt bakımı trendini korelileri bağlasa da  , kuru cildi yatıştırmak için petrol ürünleri kullanmak yeni bir şey değil. Özellikle kış aylarında kuruyup pul pul dökülen cilde egzamaya bile vazelin uygulanıyor.  Bununla birlikte, cildinizi nemlendirmek için tek başına bir vazeline güvenmeyin. Genel cilt iyileşmesini desteklemesine rağmen, yalnızca altına uyguladığınız  cilt bakım protokolünü kilitleyeceğini unutmayın.

Vazelinden önce kullanılmaması gerekenler

Tamam vazelin ya da petrol bazı ürünler cilde sürdüğümüz ürünleri kilitleyip hapsediyor fakat  neyi kilitlediğinize dikkat etmenizi tavsiye ediyor.  Retinol tahrişe neden olabilir ve komedojenik  gibi gözenekleri tıkayan bileşenlerin kaş yapayım derken gözden edeceğini unutmayın. Peki bu yöntemle hangi cilt ürünleri hapsedilir? Hyaluronik asit serumu ve peptit/lipid bazlı nemlendirici gibi nemlendirici ürünler en iyisidir.

Slugging’i gece rutininize ne zaman dahil etmeye başlamalısınız? Bu uygulama cildinizin en kuru ve susuz olduğu zamanlarda  çok yardımcı olur. Haftada   iki, üç kere vazelinle maske yapabilirsiniz.

Slugging nasıl uygulanır?

Gece klasik cilt bakımı rutininiz yapın. Fındık büyüklüğünde vazelin (ya da ben rossmann altapharma kullanıyorum ) tüm yüzünüze sürün ve yatın. Evet suratımızda vazelin ile uyumak pek hoş değil ama haftada 2 -3 kere katlanılmayacak şey de değil.   Sabah yıkayın ve yumuşaklığa şaşırın:) Eğer gündüz yapacaksanız bol bol vazelin sürüp üzerine kağıt peçete ile kapatabilirsiniz. Aşağıda fiyat ve kalite olarak en iyi  petrol bazlı ürünleri görebilirsiniz.

Bunu da seversin  Accent Prime Hakkında Herşey

 

Akneniz çok fazlaysa rosece varsa lütfen dikkatli kullanın.

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim