Çocuklar için işleme örnekleri!

Annekaz
19 Ocak 2016
Yorum Yok

Yarı yıl tatili başlıyor. Çocuklara ödev vermek yok yani çocuklar 15 gün boyunca dinlenecekler gerçekten hakkıyla çalışan çocuklar bu tatili hak etti peki 15 tatilde çocuklar eğitici öğretici neler yapabilir?

Öncelikle dikkat eksikliği olanlar için harika iki önerim var. Uzun süre bir şeye konsantre olmayan, okuduğu sırayı karıştırın işlem yaparken detayları kaçıran bir öğrenci için bu çalışmalar oldukça etkilidir. Bu yöntemler hiperaktivite sorunu olanlar için de oyalayıcı olabilir.

  1. İşleme oyunu ile dikkat gelişimi.
  2. MentalUP oyunları ile dikkat gelişimi.

Birinciden başlayalım:

Aslında bildiğiniz işleme tekniği, ya da hesap işi. Kumaştan farkı kartonlara hazır delinmiş desenlerin çocukların iğne ve iplikle işlemesi demek.

kart işlemeÖnce kartona bir şiş ya da büyük bir iğne ile desene göre delikleri önce siz açın.  Yün örgü ipliği ve iğne ile sakin bir ortada beraber işleyin. Önce beceremeyecek sonra farkına vardıkça işlemeye devam edecektir. Kolay bir modelle başlayın. Şekiller ortaya çıkınca duvara asabilir başarısını sergileyebilirsiniz.

Mesela aşağıdaki elma ve tilki kolay çalışmalar baykuş daha zor gül ve kuş ise en zor olanları. İnternette çok fazla örnek bulabilir isterseniz kağıt yerine kasnağa gerilmiş seccade etaminleri ile işleyebilirsiniz.. daha kolay ve kalıcı olur.


İkinci yönteme geçelim:

Aşağıdaki oyunları çocuğunuza oynatarak dikkat ve konsantrasyon gelişimini destekleyebilirsiniz. Bu oyunlar Yıldız Teknik Üniversitesi akademisyenlerinin ve alanında uzman doktorların desteğiyle geliştirildi. Artı, pedagojik ürün sertifikası da var. 

  

Bunu da seversin  Tek tuşla çeviri
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.