Çocuklar için çizim dersleri!

Annekaz
4 Haziran 2012
Yorum Yok

Çocuklar sık sık kağıdı kalemi getirip “anneee bi kedi çizsene” şeklinde size istekte bulunur sizde çizer verirsiniz ve o küçük sanat eleştirmeni sizin çizdiğiniz kediyi beğenmez, ama anneye hayranlık küçük yaşta annenin resim çizme yeteneği sayesinde başlayabilir. Tabii bunun için doğru düzgün bir şeyler çizmeniz gerekir..

O da sizden bakıp aynısını yapmaya çalışır. Hem el becerileri gelişir hem de görsel-zihinsel becerileri gelişir.

Zihinsel becerileri oyun yöntemiyle geliştirmenin bir diğer yolu da MentalUP Eğitici Zeka Oyunu oynamaktır. MentalUP’ı da inceleyin.

Çocuklar sık sık kağıdı kalemi getirip “anneee bi kedi çizsene” şeklinde size istekte bulunur sizde çizer verirsiniz ve o küçük sanat eleştrimeni sizin çidiğiniz kediyi beğenmez, ama anneye hayranlık küçük yaşta annenin resim çizme yeteneği sayesinde başlayabilir tabi bunun için doğrı düzgün bir şeyler çizmeniz gerekir.. Aşağıdaki basit çizim dersleri anneler ve çocuklar için minik tekniklerle şaşırtıcı derecede güzel resimler çizebilirsiniz kedi köpek, fil yarasa, aslan, maymun penguen gibi çocukların çok tanıdıkları hayvanlar var.

Bu teknikleri öğrenip çizdiğiniz resimler çocukları hayrete düşürecek ve sizi örnek alıp onlar da benzer resimler çizmek için çabalıyacaktır bu sadece resim yeteneğini değil aynı zamanda el kaslarını geliştirip bir hedef doğrultusunda çalışıp sonuç görmenin de ilk aşamalarından biridir…

Bunu da seversin  Ergenlik Sürecinde Bedensel Ve Ruhsal Değişimler
Etiketler: , ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim