Çocuklara örgü el kuklası

Annekaz
22 Nisan 2014
Yorum Yok

Çocuklar kuklaları çok seviyor oyun oynarken öğrenmenin öğretmenin en güzel yollarından birisi kuklalar. Sanıyorum en popüleri parmak kuklaları bu kukla ise biraz daha farklı hayvan figürlü bu el parmak kuklalarına çocuklar gerçekten bayılacak örgü bilenlerin çok kısa sürede yapabileceği bu kuklalar harika  bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hediyesi olabilir.

Böyle günlerde çocuklara hediye vermek hem günün önemini artırır hem de unutulmaz kılar..  Bu tığ işi kuklanın nasıl pauldığına bir göz atalım.

 

el kuklası oyun

Önce parmaklar için örgü ayakları yapmalısınız hangi hayvanı yapacaksanız onun rengine göre  çocukların parmaklarına göre iki adet  parmak kılıfı örmelisiniz.  Siyah ayak ucu ve renkli birer bacak uygun yüksekliğe getirince parmakları birleştirin

el-kuklası-örgü1

Kukla hayvan için büyük kulaklı bir yüz lazım size. Gözler yanaklar burunlar ve kulakları istediğiniz şekilde ekleyebilirsiniz. Buradaki bir tilki, bir inek ya da göbek ya da  bir kedi yapabilirsiniz.

el-kuklası-kafa

Ayrıntıları bitirince parmağı birleştirdiğiniz yere yüz kısmını da dikmeniz gerek En sonunda ortaya gezmeye çıkartılabilecek bir hayvan ortaya çıkacak . Bu örgü kukla çalışması aslında ne kadar çok çocuk olsa o kadar tadı çıkacak bir oyun çalışması. Dikiş bilenler kumaş kullanarak da yapabilir. Ve ya hayvan yerine insan çocuk figürleri ortaya çıkarılabilir.

Kaynak: Unlearnerel kuklası

Bunu da seversin  Çocuklar için sonbahar aktiviteleri
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim