Çocuklarınız tehlikede- Bonzai nedir nasıl anlaşılır?

Annekaz
16 Temmuz 2014
Yorum Yok

Bonzai denen illet Tüm Türkiye’ye yayılıyor ben artık bilinçli olarak gençliği zehirlemek adına programlı bir şekilde dağıtıldığını düşünüyorum. Bonzai esrardan daha tehlikeli bulması alması çok kolay peki bu bonzai nasıl bir şey neye benziyor nerelerden alınıyor çocuğunuzun bonzai kullandığını nasıl anlarsınız?

Bonzai kimyasal bir uyuşturucu yani labaratuvar ortamında üretiliyor içinde neler oduğu tam olarak henüz bilinmiyor ama şu kesin esrar ya da kokainden çok daha zararlı bir o kadar ucuz.. 10 liralık bir bonzai koca adamı öldürüyor. Çiğ köftecilerde, internette hatta mektup gibi zarfla bile gönderiliyor.

Çeşitli paketlerde kuru karışık samana ota benzer şekillerde satışa sürülüyor gençleri zehirleyen bonzai turuncu ve yeşil paketlerde üzerinde ‘jamaika’ ya da ‘bonzai’ yazanları var. Minik kına paketleri gibi düşünebilirsiniz. Çocuğunuzun yanında böyle bir paket bulursanız sorun soruşturun paniğe kapılmayın.İlk önce bir psikoloğa gidin nasıl davranmanız gerektiğini sorun, bu tür kötü alışkanlıkların temeli arkadaş çevresidir. Eğer çocuk bağımlıysa yaşadığınız çevrenizi bile değiştirmeye hazır olun.

bonzai1

Bonzai kullanan gençler etkilerini kısaca şöyle anlatıyor. Önce uyuşukluk sonra gerçek ile hayal dünyası karışıklığı bu durumda ne yaptığının farkına varmıyor rüyada sanabiliyor kendini uçabileceğini düşünebilir ölümsüz olduğunu sanabilir vs. Yani kendine zarar verebilir. Çok iyi bildiği şeyi unutabiliyor aslında bildiğini biliyor ama bir türlü aklına gelmiyor mesela ismi gibi beyni adeta uyuşuyor. Fizyolojik etkileri felce benziyor öyle bir duruma geliyorlar ki yürümek konuşmak parmaklarını kımıldatmak imkansız hale geliyor. Yüksek hızda kalp çarpıntısı ise en kötüsü.. daha kötüsü ise Bonzai denen illetin yoksul gençler arasında çok hızlı yayılması analar babalar dikkatli olun..

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim