Annelerin mutlaka bilmesi gereken 14 pratik bilgi

Annekaz
11 Haziran 2018
Yorum Yok

İster ilk bebeğiniz olsun isterseniz benim gibi 3 çocuk annesi olun  annelerin işlerini kolaylaştıracak pratik bilgilere her zaman ihtiyaç vardır. Anne tavsiyeleri,  forumlar, sosyal medya ve internet sitelerinden her zaman yeni şeyler  öğrenebilirsiniz. İşte altın bilezik değerinde Annelerin mutlaka bilmesi gereken pratik bilgi..

Bebek oto  koltuğu dünyanın en güzel icatlarından  birisi ama kabul edelim çocuk büyüdükçe o koltuğun rengi bile değişiyor o yüzden bebek oto koltuğu bağladığınız koltuğa bir örtü serip üzerine öyle sabitleyin. Koltuklar hep temiz kalacaktır.

Yaz günü çocuklara yoğurt yedirmek harika  bir fikir hele  bir de donmuşsa hem serinletici hem de çok lezzetli olacaktır. Meyveli yoğurtları yağlı kağıda büyük damlalar halinde sıkın tepsiyi dondurucuya koyun ve dondurun. Hemen çıkarıp poşete koyun ve dondurucu da saklayın. Sıcaklık bastığınızda çocuğuna verin :)

Banyo oyuncakları çok sağlam olur tek bozulacak yeri hava çıkışı sağlayacak sibop yeri oraya bir iki damla sıcak silikonla kapatınca da sorun kalmıyor bu oyuncaklar torunlara bile kalır

Bebekle Küçük geziler ya da arabada acil durum kiti hazırlaması çok kolay. Önceden satın aldığınız kutu ıslak mendi paketi içine bir küçük takım bir iki bez rahat  rahat sığar  kapağına da küçük boyu bir ıslak mendil bağladık mı tamamdır.

Şimdi muhteşem ucuz güvenli priz kapakları  var ama ya olmadığı zaman ya ev ziyaretlerinde o zaman bir bant işinize çok yaracaktır.

Özellikle erkek bebekler bezleri açılınca ya da bezi değiştirir değiştirmez çişlerini yapıverirler. Bunu önlemek için bezi açmadan önce göbek deliği üstüne hafifce mesaj yapın .

Konu bez değiştirme olunca.. Bebek poposuna krem sürerken hassasiyet varsa en yumuşak en sevdiğiniz makyaj fırçasını kullanabilirsiniz. Yıkamayı unutmayın..

Bebek çantası hazırlarken genelde anneler kendilerini unutur ama basit bir tişört sizi zor durumlardan kurtarır. Kusabilir kakası sıçrayabilir mama dökülebilir   yedek bir tişört her zaman iyidir..

Bunu da seversin  Anne adayları tavsiye almasın tavsiyesi!

Bebeğinizin düzenli kullanması  gereken bir ilaç varsa  ilaç şişesinin üzerine bir etiket yapıştırıp kullanım düzenine göre  basit bir çizelge oluşturabilirsiniz. Sabah akşam ya da sabah akşam öğle şeklinde tarihleri ile beraber yazarsanız ilacı daha düzenli kullanmayı sağlayabilirsiniz. Bunun için ayrıca uygulamalar da var..

Bebeğinizin artık emzik kullanmasını istemiyorsanız emziklere delik açın  çok kesmeyin sadece bir kaç delik açın ve bırakın bebeğiniz emzikten kendi kendine vazgeçsin :)

Emzik kullanmaya devam ediyorsanız da emzikleri böyle minik saklama kaplarında saklayabilirsiniz.

Bebeğinizin dişleri çıkarken ağlıyorsa buz her zaman rahatlatır ama hasta olmasından endişe ediyorsanız bu biraz daha yumuşak bir fikir. Temiz bir beze elma püresi emdirin kıvırıp poşet içinde buzluğa koyun. Bebeğinize bu elmalı tarafı verin biraz rahatlatır hem emer hem de damakları derinler..

Mama sandalyesi altına sereceğiniz eski bir örtü sizi üç öğün yer silmeden kurtarabilir varsa hatta eski perde bile serebilirsiniz.

Biberon temizlerken aceleniz varsa ve kalıntılara ulaşamıyorsanız diş macunu iyi bir temizleyici olabilir. iyice durulamayı ihmal etmeyin.

İlham kaynağı ve Fotoğraflar: thekrazycouponlady

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim