Çocuklukta marka ve çizgi kahraman takıntısı

Annekaz
17 Eylül 2010
2 Yorum
Okul öncesi bayrama denk gelince eş dost yeni okula başlayacak çocuklarla da sohbetlerimiz oldu. Çantasını okul kıyafetini göstermeye can atanlar hep kızlardı ya Winxliydi ya da Sindyli. Maddi durumu daha iyi olanlara tescilli markalar alınmış bütçesi kısıtlı olanlar ise piyasada satılan benzerlerini almışlar ama hep aynı, çocukların tabi mutluluğuna diyecek yok.
Erkekler ben10 çantaları kıyafetleri ile yeni sezona hazırlar ama kızlar kadar yoğun bir takıntı yok, ama yine de ben10 ilk sırada.
Teyze kızı, tek kızı için alsın bizim zamanımızda yoktu mutlu oluyor bu markalarla dedi, aslında bizim zamanımızda da vardı  beslenme çantam arı mayalıydı şirinlerin figürleri çantalarda falan yer alıyordu ama asker gibi herkesinki aynı değildi. Bu kadar çok marka tutkusuda yoktu. Şimdi el kadar çocuklar bilmem ne olmazsa takmam giymem diyor. Çocuklara bu takıntının aileler tarafından da kazandırıldığı bir gerçek şimdi sevimli figürlü kırtasiyeleri alırken yarın pahalı çantalardan ayakkabılardan isteyecek. Belki ileride kendisine zarar veren bir hal alacak çocuklara sağlam kaliteli marka adı anmadan direkt o mağazaya gitmeden alışveriş yapmasını da öğretmeliyiz. Bu çizgi karakterlerin paraya dayalı hata paranın çizgi karakterlere dayalı sisteminde zor olacaktır elbet.. Geçen gün telegraph’da çocukların renk takıntısı ile ilgili bir galeriye rastladım tabi içinde marka ağırlıklı olan fotoğraflar da var. Çocuklar bakın nasıl pembelere mavilere bürünmüşler :))
Bunu da seversin  Online yemek kartı yapımı ve bloggerda yayını
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. sevil(birdemliksohbet) dedi ki:

    sorma tatlım bizdede barbi takıntısı var
    herşey barbi

  2. albatros dedi ki:

    Çok haklısın anne kaz,
    Benim zamanımda da marka takıntısı vardı. İyi durumu olan bir arkadaşım Lacoste'tan hisse alacak kadar yatırım yapmıştı. Bir süre sonra babasının işleri birden bozuldu, en çok da yeni duruma alışamayan arkadaşım zorlandı. Bu durum beni çok etkiledi…Çocuklarımıza hayatta kalmayı, her koşulda bir şekilde yaşayabilmeyi öğretmeliyiz diye düşünüyorum. Marka ürünler güzel de,takıntı haline gelirse, alamadıkları durumda çok canları yanar diye korkuyorum hep…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim