Diyet ve egzersiz yapmadan kilo verilir mi?

Annekaz
1 Mayıs 2014
Yorum Yok

Biliyorsunuz ben Dukan diyeti yaptım 1,5 ay gibi bir zamanda 5,5 kilo verip diyeti ağırlaştırdım Dukan Express diyetine geçtim şimdi taşınma telaşı ve hayatımızda değişiklikler olduğu için diyet de biraz düzenini bozdu ama şu taşınma telaşı geçsin yeniden hayatımızı rayına oturtalım. Diyet devam edecek zaten eşim yeter bu kadar deyip daha fazla kilo vermeme sıcak bakmıyordu :) Velhasıl durum bu tabi yaz başı herkes kilo verme telaşında diyetler kolay değil disiplin ister düzen ister irade ister eğer diyet yapamıyorsanız  Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa’nın önerilerini uygulayabilirsiniz.

diyet öncesi sonrası

Kilo vermek çok fazla sıkı çalışma ve disiplin gerektirir. Koşu bandında kaç kalori yaktığınızı düşünmeden, kilolarınızın erimesini sağlayacak çok basit başka yollar da vardır.
Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa’ya kulak vererek aşağıdaki 5 küçük ipucunu günlük hayatınızda uygulayarak diyet, spor yapmadan kilo verebilirsiniz.

1. Yemekten hemen önce 1 bardak su için:
Kendinizi bir anda doymuş hissedeceksiniz böylelikle fazla yemekten de kurtulacaksınız.
2. Her yemekte küçük değişiklikler yapın:
Salatanıza veya yemeğinizi krema ile tatlandıracağınıza sirke kullanmayı deneyin. Böylelikle 80 kalori daha az alacaksınız. Kuru meyve yerine taze meyve kullanın.
3. Tatlı olarak biraz siyah çikolata yiyin:
Kek veya kurabiye yiyeceğinize, tatlı krizinizi bir parça siyah çikolata ile geçirin. İlk başlarda sizi tatmin etmese de kendinizi aşırı şeker kullanımından korumuş olacaksınız. Düşük kalori aldığınız ve sağlıklı beslendiğiniz için mutlu olacaksınız.
4. Porsiyonlarınızı abartmayın, küçük tutun:
Kilo vermek istiyorsanız porsiyonlarınız normal ve abartısız olsun. Beyninizi yanıltmak ve bunun yeterli olduğuna inandırmak için küçük tabaklar kullanın ki yemeğiniz içinde zengin görünsün. Yiyemediğiniz kısmı hemen buzdolabında saklayın böylelikle aradan zaman geçtikten sonra tekrar gidip bitirmeye çalışmazsınız.
5. Daha fazla hareket edin:
Buna yeterli ve gerekli zamana ihtiyacınız olmasa da gün içerisinde biraz daha fazla hareket ederek rutinden daha fazla kalori yakabilirsiniz. Bilgisayar başında oturmayı bırakın ve yerinizden kalkıp biraz dolaşın. Ofisiniz etrafında biraz yürüyün, asansör yerine merdiven kullanın, arabanızı ofisinizin biraz uzağına park edin ki biraz daha fazla yürüyerek kalori yakın.
Yrd. Doç. Dr. Gamze ŞENBURSA

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.