Doğa dostu uzun ömürlü mutfak havlusu

Annekaz
5 Temmuz 2012
Yorum Yok

Hazır bebek bezleri, kadın pedleri, tuvalet kağıtları naylon poşetler pet şişeler .. insanoğlu olarak arkamızda koca bir çöplük pis bir dünya bırakıyoruz.. Geleceğe hiç bir şey kalmayacak gibi görünüyor benim de kendi adıma bazı önlemlerim var ama hiç bir zaman bir doğa dostu gibi hareket edemiyorum. Kullanılmış yağları , ve pilleri depoluyorum kağıt ve camları ayırıyorum  daha az poşet kullanmaya çalışıyorum yapılması gereken çok şey var.. Ev hanımlarına bu konuda büyük görev düşüyor.

Özellikle bebek bezi konusu çok dikkat edilmesi gereken bir konu doğa severlerin bu konudaki hassasiyetini anlıyorum. Bebek bezlerini kadın pedlerini pek çoğu bizim eski uzul kendi dikiyor yıkayıp yıkayıp kullanıyor. Bu şekilde bebek büyüten annlere büyük saygım var kolay değil ben oğlumu bu şekilde büyüttüm çamaşır makinem bile yoktu elde sabuz tozları ile yıkaya yıkaya..

Her neyse şimdi her şey daha kolay doğa dostu olmak da öyle. Mesela yukarıdaki havlu
Etsy’de
  satılıyor.

Pek çok havluya çıt çıt dikilerek kalınca bir rulo oluşturulmuş. Çekilip çıtçıtlarından çıkartılarak kullanılıyor mesela bir hafta sonunda hepsi toptan yıkanıyor ya da titiz hanımlar kaynatıyor.. amaç daha az kağıt kullanmak . Bu şekilde plastik çıt çıtlar satılıyor olmadı cırt cırtlar da kullanılabilir güzel dünya için güzel bir fikir..

Bunu da seversin  Tesettürlü hanımlar için özel bir blog
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim