Çocuklara güvenli yaşamı öğreten acayip animasyon

Annekaz
28 Ekim 2014
1 Yorum

Dumb Ways to Die  Melbourne Metro istasyonunun çocukları güvenlik bilgilendirmesi için hazırlattığı kampanyanın şarkısı. Şarkıda hem tren – metro  istasyonunda hem de gündelik hayatta can güvenliği için yapılmaması gerekenler anlatılıyor. İngilizce bilmeseniz bile şarkı sözleri çizgi filmle anlatıldığı için anlaması çok kolay ki, 2 yaşındaki bir çocuk bile bu klibi zevkle izler hatta şarkı sözler kolay olduğu için öğrenebilir.

Fakat çizgi filmi – klibi izlerken fark edeceksiniz ki çocukların çizgi film anlayışı çok değişmiş. Kopan kafalar ki sevimli bile olsa kanlar var Adventure Time diye bir çizgi filmvar biliyor musunuz bilmiyorum ama kızımın en sevdiği çizgi film içinde vampirler cadılar yaratıklar büyüler korkunç sahneler ne ararsanız var ( burada etken kızımın korku roman ve hikayelerine olan tutkusu da var) ki bu bir örnek artık çizgi filmler böyle.  Şekerlenmiş şiddet ve gerilim farklılık adına ister istemez karşınıza çıkıyor..

Dumb Ways to Die bana göre harika  bir şarkı izlemesi zevkli bir klip çocuklara ders verir mi vermez mi oradaki anlatılanları kuralları anlayabilir mi çok emin değilim ama şarkının çok sevildiği kesin.. Yazının devamında Dumb Ways to Die şarkı sözleri var..

Bunu da seversin  Geldi Mayıs ayları oynar eğitimin yayları
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Tülin dedi ki:

    Merhaba anne kaz, bende bu klibi her Türk gibi tuhaf karşılasamda, bu avusturalyalılar için çok güzel bir animasyon olmuş. Bende Melbourne da yaşıyorum, ozilerin yaşama bakışı ve anlatımı bizlerden farklı. Burada kulağa komik gelen öyle şeyler oluyor ve bu şekilde hayatını yitirenler oluyor ki, çocuklara bunu yapmayın demenin enhoş yolunu seçmişler :-) çünkü halkına değer veriyor koruyor. Düşünün hani şu enkötü görüntüleri içeren sigarayı bıraktırma için yapılan reklamlar ilk burada yapılmış Amerika yada Avrupa ülkelerinde değil, sigara kutularının üstünde öyle resimler varki bakmaya tahammül edemezsiniz simsiyah ve hepsi yani tüm sigara markaları bu görünümde. yani kısacası değişik insanlardır vesselam, ama çokta güzel bir halk. Otobüste yada yolda yürürken herkesin birbirine gülüp hal-hatir sorulduğu güzel bir ülke :-)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim