Duşa kabinleri pırıl pırıl yapacak 3 muhteşem tarif

Annekaz
31 Mayıs 2020
Yorum Yok

Cam duşakabinler sabun, şampuan  ve kireç artıkları ile beraber sürekli kirli görünürler. Duşakabin temizlemesi oldukça zahmetlidir ve hemen her banyodan sonra o damla damla korkunç kireç lekesi kalır. Kireç lekeleri için pahalı ya da ciğerlerinizin en küçük köşesine kadar işleyen ve vücutta mikro seviyede erime yapan kimyasalları kullanabilir ya da benim verdiğim Duşa kabinleri pırıl pırıl yapacak 3 muhteşem tarif i deneyebilirsiniz.

Duşa kabinleri pırıl pırıl yapacak 3 muhteşem tarif

Vereceğim duşa kabin temizleme tarifleri hem doğal hem de biraz evde bulunan deterjanlarla hazırlanıyor ama hiç birisinde soluma derdi yok yani rahat rahat uygulayabilirsiniz.

Bulaşık deterjanından kireç sökücü

Malzemeler

1 bardak bulaşık deterjanı

1 bardak beyaz sirke

1 boş sprey şişesi

Yapılışı Boş sprey şişesinin içine deterjan ve sirkeyi karıştırın. Çalkalayın. Kireçli yüzeylere , duşakabine bu karışımı sıkın ve süngerle şöyle bir üstünden geçip durulayın.

Yüzde yüz doğal kireç sökücü tarifi

Malzemeler

2 bardak  beyaz sirke

yarım bardak ince limon tuzu

yarım bardak karbonat

boş sprey şişesi

Yapılışı

Tüm malzemeyi karıştırın. Sprey şişesini çalkalayın ve kireçli yüzeylere duşakabine sıkın. Ovalayın, 10 dk kadar bekleyip yıkayın.

Parlatıcı ile duşakabin temizleme

Bu yöntem doğal değil ama evde sadece parlatıcı varsa güzel bir yöntemdir bu yöntemde solumamaya dikkat edin.

1 paket parlatıcıyı boş sprey şişesine doldurun. Kireçli yüzeye sıkın 10 dakika bekleyip ovalayın ve yıkayın. Ayrıca bu sprey şişesini hemen her alanda leke sökücü olarak kullanabilirsiniz.

Bunu da seversin  Probiyotik Takviyesi Almalı mısınız?
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim