Daha Büyük Bir Meme

Annekaz
9 Aralık 2020
Yorum Yok

Kültürel özelliğimizdir: ergenliğe girerken, sırf büyüdüğü için gelişmeye başlayan memeleri saklama dürtüsü ortaya çıkar. O dönemdeki kambur duruş ilerleyen yaşlarda duruş bozukluklarına bile neden olabilir. Bu arada organın adı da göğüstür, meme bile diyemeyiz nedense. Bir grup var ki bunları hiç yaşamaz. İşte bu onların hikayesi.

Elbette hikâye her zaman yukarıdaki gibi değildir. Genetik olarak meme dokusunun hiç gelişmediği durum hasta grubumuzun neredeyse yarısını oluştururken hastalarımızın diğer yarısında sonradan meme hacminin kaybı vardır.  Peki neden  meme sonradan hacim kaybeder;

  • Meme dokusunun bir kısmı yağ olduğu için kilo kayıpları memede küçülme yapabilir
  • Hamilelikte hormon seviyeleri çok artar. Doğumla birlikte bu seviye normale çekilir ama bazen bu geri çekilmede meme dokusu normalde olduğundan daha da küçülmesi mümkündür.
  • Süt verme süreci sonrasında da süt bezi atrofisi nedeni ile meme küçülmesi olabilir
  • Meme kanseri tedavilerinde cerrahi olarak memenin bir parçası ya da tamamnı çıkarılmış olabilir. Bu durumların bazısı basit bir implant takılması ile bazısı da özel onarım teknikleri ile düzeltilebilir.
  • Doğumsal olarak bir memesi büyük olanda da göğüs büyütme yapılarak eşitlik sağlanabilir
  • Daha önce meme protezi taktırmış ve şimdi daha büyük bir meme istemekte tekrar meme büyütme olarak düşünülebilir.

Her ne sebepten olursa olsun karşımızda küçük yada küçülmüş bir meme var ve bunu büyütmeliyiz. Nasıl mı? Elbette doldurarak. Peki ne ile? İşte bu güzel soru. Çeşitli ilaçlar ve hormonal uygulamalar gibi yöntemleri geçiyor ve çok daha mantıklı olan cerrahi seçenekleri karşılaştırmak istiyorum. Teorik olarak sentetik dolgularla, kendi yağınızla ve meme protezi (yani silikon implant) ile göğüs büyütme yaptırabilirsiniz.

Devamı için lütfen linki tıklayın: https://www.ozanbalik.com/gogus-buyutme

Op. Dr. Ozan Balık – Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah

Bunu da seversin  Şampiyon Ekmek

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim