İnox ( çelik ) eşyalardan inatçı lekeler nasıl çıkarılır?

Annekaz
10 Şubat 2019
Yorum Yok

Çelik görünümlü ve paslanmaz çelikle kaplanan eloktronik ürünlere inox deniyor. İnox mobilyalar çok şık mutfağa modern bir hava katıyor ama temizlemesi tam bir kabus, hele o üzerindeki su lekeleri korkunç

İNOX ÇELİK EŞYA ÜZERİNDEKİ SU LEKELERİ NASIL ÇIKAR?

Sadece su lekeleri değil tabi el izleri, yağ lekeleri ve su damlalarından oluşan kireç lekeleri de inox eşyalarda çirkin bir görüntü oluşturuyor. Bu lekeleri çıkarmak başlı başına bir uğraş benim tavsiyem sık sık temizlik yapıp tabaka halinde yağ ve kir oluşmamasına izin vermemeniz gerektiği yönünde olur. Eğer durum böyleyse doğal temizleyici tarifleri biraz sizi uğraştırabilir. Birikmiş yağ lekeleri için sprey yağ sökücü ile temizlik yapın, klasik günlük temizlikler için size harika ve doğal bir tarif vereceğim.

İNOX TEMİZLEYİCİ DOĞAL TARİF

MALZEMELER

Çeyrek çay bardağı sirke – Beyaz sirke her zaman en iyi temizleyicidir.

yarım çay bardağı karbonat

1 kaşık limon suyu

1 kaşık bebe yağı

Bütün malzemeyi karıştırın, temizlemek istediğiniz inox eşya üzerine bir bezle hafifce yuvarlak hareketlerle sürün. Tüm yüzeyi kaplayın sert şekilde ovmayın. Bu şekilde 5 – 10 dakika bekleyin, Karışım kurusun mikrofiber yumuşak bir bezle silin.

Bezi yıkayın ve tekrar silin tüm yüzeyi temizleyip temiz bir mikrofiber bez ile kurulayın. Gerekirse bir kaç damla bebek yağı ile tüm yüzeyi yine mikrofiber bez yardımı ile silin. Bu şekilde haftalık olarak temizlik yaptığınızda yoğun yağ lekeleri oluşmayacak ve su izleri kalmayacaktır. Aynı karışımı duşa kabinler için de kullanabilirsiniz.

Bu tarifi çok yönlü olarak kullanabilirsiniz. Çelik eşyalarınızı parlatmak için bu tarifi uygulayabilir, tarifin içinden bebek yağını çıkartırsanız harika bir fırın temizleyicisi olur.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim