Este Lorien Eskişehir | Cilt Bakımı ve Güzellik

Annekaz
1 Mayıs 2021
Yorum Yok

Her Kadın Güzeldir-Bakımlı Olunca Daha Da Güzeldir

Her kadın bakımlı ve güzel olmayı sever, bunun için de düzenli olarak kendi için uyguladığı bir cilt bakımı rutini mutlaka vardır. Birkaç temel bakım uygulaması da bunun için aslında yeterlidir. Cilt bakımı, saç bakımı, istenmeyen tüylerin alınması, manikür pedikür gibi birçok işlemi kadınlar evlerinde yaparlar veya profesyonel merkezlerde yaptırırlar. 

Bu ihtiyaçtan hareketle Este Lorien Güzellik Stüdyosu Eskişehir’de cilt bakımı, epilasyon, kirpik ve tırnak bakımı gibi hizmetleri profesyonel olarak Eskişehirli hanımlara sunarken bir yandan da pandemi döneminde evde daha sık zaman geçirilmesini göz önüne alarak evde cilt bakımı, rutin bakım uygulamaları gibi konularda web sitesi üzerinden tavsiye yazıları yayımlamaktadır. Dolayısıyla Este Lorien Güzellik Stüdyosu, sıradan güzellik salonu hizmetlerinin ötesinde sadece profesyonel hizmet sağlamakla kalmayıp, “her yerde güzellik” sloganıyla hanımların evde uygulayabilecekleri güzellik ve cilt bakımı işlemleri hakkında önerilerini ve deneyimlerini paylaşmaya devam etmektedir.

Yazımızda evde cilt bakımı ve güzellik salonlarında yapılan cilt bakımı uygulamaları hakkında özet bilgiler vermeyi ve her iki uygulanın da avantajlarına yönelik konuları karşılaştırmalı olarak ele aldık. 

Makalemizi okuduktan sonra daha kapsamlı bilgiler almak isteyen hanımların Eskişehir cilt bakımı https://www.estelorien.com.tr/eskisehir-cilt-bakimi-fiyatlari/ sayfasını yazıları incelemelerini tavsiye ediyoruz. Ayrıca yine Este Lorien Güzellik Stüdyosu tarafından belirli aralıklarla paylaşılan evde güzellik ve cilt bakımı rutinlerine dair farklı konuları içeren yazıları da keyifle okuyacağınız kanaatindeyiz.

 

Evde Cilt Bakımı Rutini

Evde düzenli olarak yapmamız gereken cilt bakımı uygulamaları arasında cildimizi her gün temizlemek, nemlendirici kremlerimizi sürmek, belirli aralıklarla peeling yapmak, istenmeyen tüyleri almak, kuru fırçalama en başta gelenlerdir. Her ne kadar Este Lorien Güzellik gibi profesyonel hizmet sağlayan güzellik salonlarına da gitsek, evde günlük olarak mutlaka yapmamız gereken ufak tefek cilt bakımı işlemleri vardır ve hemen her kadın kendine uygun olanı zaman içinde öğrenip belli bir düzene oturtur. Gençlik yıllarından başlayarak, deneme yanılma yöntemiyle kişi kendi ihtiyacını belirleyebilir. Kendim denemeyeyim diyenler ise bir uzmandan cilt bakımı ve analizi yardımı da alabilir ve böylelikle ilk günden itibaren hangi türde ürünleri kullanmaları gerektiğini bilirler. Özellikle Türk kadınları kozmetik konusuna çok ilgili olduklarından; her yeniliği yakından takip ederler. Ülkemizde her yıl bakım ve makyaj ürünlerine oldukça büyük bir bütçe ayrıldığı bilinen bir gerçektir. Ancak kozmetik ürünleri de ihtiyaca uygun ve bilinçli kullanmak gerekir.

Güzellik Salonlarında Uygulanan Cilt Bakımları

Evde sistemli olarak uygulanan güzellik işlemlerinin yanı sıra, pek çok kadın manikür-pedikür, saç bakımı, cilt bakımı gibi işlemleri için bir güzellik salonuna gitmeyi alışkanlık edinmiştir. Bu hem kolaylık, hem de rahatlık sağlar. 

Yine bu hususta dikkati çeken bir diğer konu lojistik, teknik veya maddi sebeplerden evde kullanılması mümkün olmayan profesyonel cilt bakımı donanımlarının Este Lorien’de olduğu gibi pek çok kaliteli güzellik merkezlerinde uzmanlar tarafından kullanılması ve kadınların hizmetine sunulmasıdır. Böylelikle detaylı cilt analizi, derinlemesine cilt temizliği, vakum, buhar ve ozon gibi cilde derinlemesine bakım sağlayan hizmetler tüm kadınlar tarafından erişilebilir hale gelmektedir. Kişinin kendi kendine uyguladığı rutin cilt bakımı ve güzellik salonları tarafından verilen profesyonel işlemler birbirini tamamlayıcı niteliktedir ve her iki uygulamanın da periyodik olarak yapılması önerilmektedir.

Bunu da seversin  Cilt Bakımında 'slugging' akımı! Vazelin maskesi!

Güzellik Salonlarında Uygulanan Diğer Bakımlar

Bilindiği gibi cilt bakımlarının yanı sıra güzellik ve kişisel bakım alanında evde veya güzellik salonunda yapılabilen pek çok uygulama yer almaktadır. Örneğin epilasyon. Bazen istenmeyen tüyleri almak bile evde eziyet haline dönüşebilir. Evde ağda yapmak veya minik aletlerle epilasyon işlemlerini yapmak hem ağrılı olur hem de uzun sürer. Kişinin kendi üzerinde işlem yapması pek de pratik bir yöntem değildir. Çoğu kadın bunlardan bıktığı için istenmeyen tüyler için jilet yöntemine başvurur bu da daha kalın tüylerin çıkmasına neden olur. Üstelik de tüyler daha çabuk uzar.

Oysa uzman ellere tüm bakım işlerini bırakmak ve bunun keyfini sürmek tabii ki insana kendini özel hissettirir. Hem de bu tarz güzellik ve bakım işlemleriniz daha büyük bir titizlik ve doğrulukla uygulanmış olur. Özellikle lazer epilasyon, günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulma yolunda inanılmaz derecede büyük bir rahatlık sağlamaktadır.

Bunun dışında lazer epilasyon, kaş liftingi, kirpik uygulamaları, protez tırnak uygulamaları da mutlaka tecrübeli estetisyenler tarafından yapılması gereken işlemlerdir. Aksi halde tatsız yaralanmalar ve sağlık sorunları oluşabilir. 

Eskişehir’de bulunan, ancak çok yakın gelecekte başka illerde salonlar da açmayı planlayan Este Lorien Güzellik Stüdyosu’nda, işinin ehli uzmanlar tarafından tepeden tırnağa bakım yaptırmanız mümkün. 

Özellikle lazer epilasyon, kirpik liftingi, kırışıklık ve cilt bakımları konusunda uzmanlaşmış olan güzellik merkezi, Eskişehirli kadınlara büyük şehirlerdeki tüm kaliteli ve zamana uygun kozmetik uygulamalarını, avantajlı fiyat garantisi ile sunmaktadır. Eskişehir cilt bakımı fiyatları ve cilt bakımı tavsiye yazıları için Este Lorien Güzellik Stüdyosu web sitesini inceleyebilirsiniz.

Ayrıca 17 Mayıs-31 Aralık 2021 tarihleri arasında ‚‘‘güzellik21‘‘ kampanyası kapsamında Este Lorien Güzellik Stüdyosu Eskişehir cilt bakımı işlemlerinde %20 indirim de uygulanacaktır. Kaçırılmayacak bu indirim fırsatını değerlendirmek istiyorsanız size de hemen şimdiden randevunuzu almanızı tavsiye ederiz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim