Evde tablet deterjan yapımı

Annekaz
1 Şubat 2018
Yorum Yok

Karbonat harika bir temizleyicidir, doğal temizlik  tariflerinden her zaman yer alır. Bu sefer doğal bir deterjan tarifi vermeyeceğim. Hem bulaşıklarda hem de çamaşır makinesinde kullanabileceğiniz ev yapımı tablet deterjan tarifi vereceğim. Evde tablet deterjan yapımı çok kolay ve benim bulaşık makinem bu tarifi çok seviyor bulaşıklar pırıl pırıl çıkıyor.

Evde tablet deterjan yapımı – tarif

Evde tablet deterjan yapmak için malzemeler

2 bardak karbonat

1 bardak ince limon tuzu

3 bardak toz bulaşık makinesi deterjanı ( burada istediğiniz markayı seçebilirsiniz ama bulaşık makinesi için olanlardan olması şart, tamamen doğal bir deterjan isterseniz bu malzemeyi boraks ile değiştirebilirsiniz. Boraks çamaşırlarda özellikle beyazlarda iyi sonuç verirken bulaşık makinesinde güzel yıkama yapmadığını söylemem gerek)

YAPILIŞI

Karbonat,limon tuzu ve 2 bardak bulaşık makinesi deterjanını  karıştırın. 1 bardak su ekleyin adeta coşacaktır kabarıp kabarıp söner bu arada 1 bardak daha deterjan ekleyip karıştırın anında katılaşacaktır. Videoda olduğu gibi sarımsak ezeceği ile şekil verin bir kenarda bir kaç saat bekletin kuruyup taş gibi olacaktır. Ama suda  kolayca çözülür. Özellikle tül perde, beyaz çamaşırlarda kullanılabilir , bulaşık makinesinde bulaşıklar yıkanabilir çok yönlü bir temizleyicidir çatallar kaşıklar kaynatılabilir ya da ovulabilir yine çelik yüzeyler bu karışımla ovulursa pırıl pırıl parlar.

Evde tablet deterjan yapımı VİDEO

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Anne Kaz (@hayriyekooz)’in paylaştığı bir gönderi ()

Bunu da seversin  Bulaşık makinesi - Çamaşır makinesi köpürdü ne yapıcam?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.