Evinizi ucuz gösteren dekorasyon hataları

Annekaz
20 Temmuz 2022
Yorum Yok

Herkesin dekorasyon anlayışı farklıdır. Nasıl derler zevkler ve renkler tartışılmaz, ama kabul edelim ki dekorasyonun da bazı kuralları var.

Küçük bir odaya  büyük bir televizyon konulmaz, az ışık alan oda koyu renklere boyanmaz,  kıpkırımızı bir mutfak olmaz gibi. Bir de dekorasyonda yapılan bariz hatalar var bu hatalar evinizi daha ucuz gösterebilir.

Kırık camlı mobilyalar, aslında oldukça pahalı olan bu mobilyalar girdiği ortamda kaliteyi düşürüyor.. ev dekorasyonu için tercih etmiyoruz.

Üzgünüm ama duvar stickleri da evi ucuz gösteren detaylardan birisi. Çok tercih ediliyor ama hele böyle yazılı kedili vs olanlar korkunç.. yapmayın.

Açıkta duran kablolar.. Özellikle televizyon arkası yanı uzatma kabloları malesef çirkin bir  görüntüye neden oluyor. Kabloları toparlayan kanallar ve düzenleyicilerle bu dertten kurutulabilirsiniz.

Yapay çiçekler bitkiler.. Aslında bu biraz tartışmalı bir konu ama çok kötü yapay çiçekler gerçekten ev dekorasyonuna olmuyor tabi çok iyi tasarımlar var ama evinize yapay bitki alacaksanız kalite ve renk uyumuna dikkat ederek alın..

Kısa perdeler evet biraz tuhaf duruyor. Kısa perdeler evin tavan ölçüsünü de kısa gösterir  basık bir hava verebilir. Perde dediğin yere kadar iner.

Led şerit ışık! Malesef benim evimde bile  var beyaz hadi neyse ama renkliler  korkunç.

Köşede yatak hatta yatağın iki tarafına konulan komidin ortamı daha zengin gösteriyor ama yer yoksa ne yapacak bir şey yok.

Bu  eski model buzlu camlı kapılar. Hele arkasına asılan kıyafetler varsa.. bu arada youtube da harika yenileme videoları var.

Fayanslı sehpa

Örgü poşet torbası

Bu tür mutfak dolapları olan herkes ya boyadı ya kapladı bence korkunçlar güzel bir mutfağı bile ucuz gösterebiliyor.

Eşantiyon kocaman logo baskılı ürünler..

Bunu da seversin  Değişik ve basit havlu kenarı

Stropiyer tavan kaplamalar

Kapı arkası askılıklar…

İnce yolluk ve kilimler ya da bazı halı modelleri

Paris eifel kulesi desenli her şey..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim