Televizyon ünitesi modelleri- Televizyon arkası nasıl olmalı?

Annekaz
25 Kasım 2020
Yorum Yok

Genel olarak, televizyonu oturma odasına yerleştirmek için yalnızca iki seçenek vardır, ya da duvara yapıştırılacak ya da bir televizyon sehpası üzerinde duracak. Sehpa dediğime bakmayın, televizyon sehpası deniliyor ama  pek çok çeşitli mobilya tasarımları var televizyon için  komodinler, dolaplar, raflar, duvarlar kullanılır. Böyle tasarımlara genel olarak televizyon ünitesi deniliyor.

TELEVİZYON ÜNİTESİ MODELLERİ – TELEVİZYON ARKASI NASIL OLMALI?

Bir duvarı  televizyona ayırıyorsanız o duvarı dekore etmek için pek çok seçeneğiniz var. Gidip bir mobilyacıdan hazır bir televizyon ünitesi alıp koyabilirsiniz ya da bir duvar kağıdı bir kaç tablo ve rafla kendi dekorasyon yeteneğinizi gösterebilirsiniz. Televizyon arkası dekore ederken kaçınmanız gereken şeylerden birisi çok göz yorucu detaylar ve çok fazla renkten mümkün olduğunca kaçının. Televizyon arkası için en uygun ve ucuz  seçeneklerden birisi duvar kağıdıdır. Doğal görünümlü silinebilen duvar kağıtları gayet uygun bir seçenek bir ara doğal taş ve tuğla görünümlü duvar kağıtları modaydı, sonra gerçek taş ve tuğla dekorasyonları moda oldu şimdi ise gördüğüm kadarıyla ağaç ve lamine raflar moda tabi siz bu yazıyı okurken değişmiş  olan bir dekorasyon modasından bahsetmiyorum bile. Her şey değişir ama siz neyi beğenip neyi seviyorsanız onu uygulayın.

TELEVİZYON ÜNİTESİ MODELLERİ ÖRNEKLER

Televizyon arkasındaki duvar Dekoratif sıvalar, hazır yapıştırılan stroforlar, boyutlu boyalar, tablolar fotoğraf çerçeveleri pek çok seçenek sizin zevkinize göre şekil alabilir. Ben size ilham verecek bir kaç model eklemek istedim

Beyazlık ve sadelikten hoşlananlar için bu ahşap lamine televizyon ünitesi harika  bir seçenek. Spor ve kullanışlı bir model olan bu televizyon ünitesinde depolama alanları bile var kablolar panel sayesinde ustaca saklanmış.

 

Bu televizyon ünitesinin farklı bir özelliği var. hem ahşap panellerle oda bölünmüş hem de televizyon ünitesi için çok şık bir alan oluşturulmuş, altındaki dolap da evde depolama alanı yaratıyor. Oda bölmek isteyenler için bence oldukça şık  duvar fikri.

Bunu da seversin  Taşlarla süslenmiş duvar mumluğu nasıl yapılır?

Televizyon köşesi isteyenler için oldukça değişik bir fikir. Duvara monte edilen televizyon, yine duvara monte edilmiş raf ve dolaplar,  film afişleri, rahat koltuklar ile harika bir film köşesi olmuş.

Boyutlu duvarlar ister modern ister taş desen olsun modası geliyooor ve geçiyor bilemiyorum.

Tabi değişik ihtiyaçlar ve zevkler için tasarlanmış televizyon üniteleri de var. Mesela bu modelde panelle televizyon kapatılabiliyor.

Küçük evler için aynalı tasarımlar da olabilir.

 

 

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.