Geceden sabaha hazır olmanın 10 yolu: saçlar!

Annekaz
27 Aralık 2015
Yorum Yok

Çalışan kadınlar, sabah erken saatte okula gidenler, saçları her gün isyan edenler sabah saçları ile baş edemeyenler bu yazı sizin için bu serinin devamı gelecek. Benim gibi çalışıp ev idarede edip üç çocukla baş edenler  büyük ihtimal vereceğim ip uçlarını yalayıp yutmuşlardır biz acemi padavanlara sesleneceğiz :)

 Çalışan kadının saç rehberi:

1 – Sabah saçlarınızı nasıl istiyorsunuz önce buna karar verin. En önemlisi bu galiba..

2- Saçlarınızı yıkayın ve yatmadan önce mutlaka iyice kurulayın nemli saçlar yastık ve başınızın arasında hem kafaya daha yapışık durur hem de doğal şekli bize bozuk olur.

3- Dalgalı saçlar istiyorsanız saçlarınızı kurulayın. Saç kremi her zaman saçların daha kolay taranmasını sağlar.  Saçlarınız hafif nemli iken  avuç içinize bir kaç damla Pantene keratin onarıcı e vitaminli yağ alıp saçlarınızı hafif ovalayın. Maşa ile saçlarınız şekillendirip buklelerini bozmadan elinize dolayıp kafanıza tel toka ile sabitleyin. Varsa bir saç filesi ile uykuya dalıp sabah sadece parmaklarınızla şekil vermek bile yetebilir. BabyLiss saç maşası incelemesini okumak için tıklayın.

4- Hafif plaj dalgaları istiyorsanız saçlarınızı istediğiniz sıklığa göre bir kaç yerde birden örebilirsiniz. Saçlarınızı dipten lastikle toplamadan örün yoksa iz kalır 4 -5 parçaya ayırın  çok hafif nemli saçınızı örün biraz daha kurutma makinesi ile ısıtıp yatağa girebilirsiniz. Balık sırtı örebiliyorsanız en güzel geceden yapılan  yöntemlerden birisi budur.

5- Kağıt havlu kullanın bu çok eski yöntemlerden birisi saçınızı tutamlara ayırın ve koparttığınız kağıt havluları sarıp bağlayın. Sabah açtığınızda dalgalı saçlarınız olur. Kolay bir yöntem ama parlalık hak getire Pantene keratin onarıcı e vitaminli yağ ya da sevdiğiniz yardımcı bir yağ ile çok azızık saçlarına sürüp parlaklığını artırabilirsiniz.

Bunu da seversin  Bahara özel kısa kalıcı tırnak ve oje modelleri

6- Kısa saçlıysanız ve sabah kaltığınızda kafanızın en tepe noktasında  bir türlü söz dinlemeyen saç tutamları oluyorsa sizi kurtaracak yöntem bir şapka.. Pamuklu sizi rahatsız etmeyecek yumuşak bir şapka tercih edin kafanıza takarken de özenle takın ki sabah tuhaf bir saç şekliniz olmasın.

8- Düz saçlar istiyorsanız saçlarınız çok dalgalı ise düzleştirin değilse gerek yok saçlarınız kuru olmalı saçınızı hangi yöne ayırıyorsanız ön taraftan ayırın enseden de saçınızı ikiye bölün. Saçı fırça ile bastırarak enseye doğru tarayın ve saçınızla adeta kafanızı sarın aşağıda videoda daha ayıntılı göreceksiniz. Bu saçlarınız hem düzleştirmeye yarar hem de düzleştirici ile işlem yaptıysanız bozulmamasını sağlar.

9 – Çorap ile dalgalı saçlar yapın!  Kalın bir çorabı kesin. Saçınızı at kuyruğu yapın ve çorabı saçınıza aşağıdaki videoda  olduğu gibi geçirin. Aslında bu saç modeli topuz halinde bile uygulanabilecek bir model :)

10: saçlarınız sabah kalktığınızda kafanıza yapışıyorsa biraz hacim istiyorsanız başınızı öne eğin saçlarınızı geriye doğru tarayın kuru şampuan sıkın ve yine tarayın saçlara hem hacim veriyor hem de hoş durmasını sağlıyor.

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim