Hamilelikte Ek Vitaminler ve Genel Bakış-

Melike
20 Ekim 2018
Yorum Yok

Hamilelik döneminde bazı maddelere ayrıca ihtiyacınız olacak. Her şey den önce beslenmenize her zamankinden daha çok dikkat etmeli ve kesinlikle bilinçli olmalısınız. Herkesin dediğini yapmaktansa mutlaka doktorunuzun dediğini yapmalı, bu süreci, siz yaşadığınız için sürece en vakıf da siz olmalısınız. Unutmayınız bilinçli olursanız daha rahat olursunuz.

Mesela hamilelik sırasında ek ilaçlar kullanmakta zorundasınız. Bu ilaçları alıp almamanız hakkında bilinçli olursanız, mutlaka bu durumun faydasını daha çok görürsünüz. Alacağınızın vitamin ilacı olan omega3 size o kadar faydası var ki bu ve benzeri konuları mutlaka doktorunuzla ortak bir şekilde takip etmelisiniz.

Hamilelikte Ek Vitaminler1

Vitamin takviyeleri sizin için çok öneme haiz, öyle ki normal süreçte az aldığımız bu değerli besinleri; kan, d vitamini, demir gibi hamilelik durumda daha çok ihtiyacımız olmasına rağmen daha çok harcarız. Almada da sıkıntı yaşayacağımız için mutlaka bunun desteğini almalıyız. Bazı hamile olan bayanlar bunların bilincini kavrayamamakta ve ileride ciddi sorunlarla baş başa kalabilmektedirler. Ya da büyümeleri geciken bebeklerin gelişiminde ki sorunlardan dolayı aileyi zor durumda bıraka bilmektedirler. Bu yüzden takviye vitamin kullanımın altını özellikle çizmek istedim.

Son olarak hamilelik döneminde bol bol ceviz yemeniz ve zengin içerikli faydalı gıdaları da iyi tespit edip bol miktarda tüketmeniz de çok ama çok önemli. Tüm bu hatırlatmalardan sonra sizin de bu konuda bilincinizi artıracağınızı ve ne ye ihtiyacınız olacağını mutlaka öğreneceğiniz ve takibinizi yapacağınızı ümit ederek, sağlıklı doğumlar diliyorum.

Hamilelikte Vitamin Takviyesi Ne Zaman Kullanılmaya Başlanmalı?

Hamile kalmadan önce ek vitamin alımının yapılması uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Hamile kalmadan 20 gün öncesinde vitamin takviyelerinin alınmasına başlanmalıdır. Hamileliğin ilk evrelerinde bazı besleyici maddelerin vücutta olması önem arz eder. Bu yüzden de hamilelik öncesi vitamin takviyesi tavsiye edilir.

Bunu da seversin  İştah kesen yiyecekler

Bu tür takviyelerin bir kısmı reçetesiz olarak eczanelerde bulunmaktadır. 600 mikrogramlık folik asit tavsiyesini sizler de hamile kalma kararını aldıktan sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Böylece gelişimsel evreyi daha yakından takip edebilme şansına sahip olacaksınız. Fakat doktor gözetimi altında vitamin takviyesi almak hem sizin hemde bebeğinizin sağlığı açısından büyük önem arz eder.

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim