Hatıra albümü

Annekaz
23 Nisan 2009
7 Yorum

Çook uzun zaman önce dijitaller çıkmaya başlamadan önce yapmaya başlamıştım bu albümü, pek çok fotoğrafımız var atmaya kıyamadığım bana göre değerli şeyler mesela çocuklarla beraber gittiğimiz müze giriş makbuzu, yaptığımız yolculukların biletleri, hediye gelen kartlar, davetiyeler, kartvizitler aşı karneleri okul müsamere davetiyeleri, ilk patik ya da çorap belki saçından bir parça gibi fotoğraf albümüne eklemesi zor şeylerim var..

Hadi bir albüm alayım üzenleyim dedim hem iyi bir albüm çok pahalı hem de istediğim tarzda değildi ben de kırtasiyeden 3 liraya bu föylü ( poşetli) dosyayı aldım. İçinde 30 yaprak poşet var son iki yaprağı kaldı sadece kendime göre düzenlemeler yaptım. Mesela genel seçim zamanı dağıtılan broşürler vaatler gelen mektuplar, zamanına göre ekledim. Zamanı yansıtan karikatürler ile berabar kullandım fotoğraflarımızı 30 yıl sonra aa bu olay olurken ben de şu yaştaymışım denilsin diye..Beğenerek izlediğimiz bir filmin tanıtımını ekledim ilk gittiğimiz müzenin broşürünü, çocukların çok sevdiği cartoon network afişinin içine fotoğraflarını monte ettim. Biliyorum ki ileride aa bu kahramanı çok severdim diyecekler.. tıpkı bizim gibi..tıpkı gömülen zaman kapsülleri gibi bakıp bakıp giden çocukluklarını farkında olmadan harcadıkları zamanları hatırlasınlar ilerde diye….
Bunu da seversin  Örümcek adam yumurta
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (7)
 1. *kelebek* dedi ki:

  çok güzel bir fikir benim yaptığım albümüde görsen oğlumun ilk saçları ve ultrason görüntüsü ,doğum belgesi herşey var …ama bir dosyada tutmak daha iyi bir fikir ..bende yeniden düzenleyeceğim …

 2. frambuazlı ruh pastasıyım dedi ki:

  harika olmuş, ellerine aklına sağlık.

 3. DÜN BUGÜN dedi ki:

  Ne güzel bir düşünce,hele ilk yapılanlarıda eklemen çok hoş olmuş,sevgiler.

 4. ŞANSLI dedi ki:

  Albümlerin yeri başka benim için…
  Resimleri çeker albümüme yerleştiririm hala..
  Seninkilerde güzel olmuş.
  Sevgi ve sağlıkla kal

 5. iffetin günlüğü dedi ki:

  benim de sakladığım şeyler vasr çocuklara ait. birde eşimin çocukluğundan kalma bilyeler ve sakızlardan çıkan artist kartları..

 6. Serena dedi ki:

  Böyle bir şeyi hiç düşünmemiştim çok güzel bir fikir.Özellikle karikatür,broşürleri koyma fikriniz hoşuma gitti

 7. Keyifli Hobiler dedi ki:

  Çok güzel bir fikir cidden bayıldım…

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim