Krepe Balyaj öncesi ve sonrası

Annekaz
22 Şubat 2014
7 Yorum

Uzun süredir kuaföre gitmiyorum saçlarımı zaten kendim kesiyorum kendi kendime katlı kesim yapabiliyorum. Çabuk uzayan genel olarak sağlıklı denebilecek saçlara sahibim. Kuaför işini sürekli erteleye erteleye yine saçlar uzadı bugün kuaföre  gittim sonunda :) Anlattım bir kaç fotoğraf gösterdim ve balyaja karar verdik. Balyaj boyamadan saçın rengini kimyasallarla açmaya deniyor röfleden farklı ince ince aralıklarla değil de daha kalın tutamlarla uçlarla beraber yapılması.

BALYAJ-ÖNCESİ-SONRASI

Bir süredir zaten sarı saç takıntısı vardı balyajla başlayalım yaza doğru platin sarısına kadar gideriz dedim.Önce saçları oksidanla açıldı ayrı ayrı aluminyum paketlere sarıldı belki 1 saat kadar bekledi zira benim saçların renk konusunda oldukça inatçı İlk fotoğrafta gördüğünüz saçlarımın orijinal hali daha önce kendi balyajımı kendim yapıyordum. Daha önce yazmıştım uzun süre ombre saçlarla gezdim. baknz ombre saç nasıl yapılır? orada gördüğünüz renk çiğ ve daha kızılımsı çünkü cilası yok ve tamamen amatör olarak yapılmış..

balyaj3

Neyse saçlar tabi çok yıprandı. Kendim katlı kesimimi yaptım bknz katlı kesim nasıl yapılır? Son seferde saçları kestim dha boyamadım hatta ufak tefek renk değişimlerini yok etmek için kendi rengime yakın bir renge boyadım o renk de eskidi aktı geriye ufak tefek kızıllıklar kaldı kızıllıklar nasıl kaldı sormayın  velhasıl eh artık bir kuaföre gitmeyi hak ettim.

balyajm

Sonuç da gördüğünüz gibi. Bir süre idare eder tabi kuaförde çekilen dalgalı fönle beraber oldukça güzel duruyor biraz eskitelim bakalım saç nasıl bir  renk tonuna dönüşecek.. Balyaj fiyatını merak edenler bana bu saç 70 liraya mal oldu..

1898057_10152290103998938_331581852_n

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (7)
 1. Aslıhan dedi ki:

  Valla kim yaptıysa eline sağlık gerçekten çok güzel olmuş.

 2. sinem dedi ki:

  kuaforunuz nerede acaba istanbuldaysa gitmek istiyirum

 3. ayşe dedi ki:

  bende ankaradayım. acaba hangi kuaför merak ettim

 4. arzu dedi ki:

  ankarada nerede acaba

 5. elif dedi ki:

  Bloğunuzu beğenyor,sizi tebrik ediyorum:).Saçınızıda güle güle kullanın:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.