İlaç kabından göz

Annekaz
5 Nisan 2010
1 Yorum
Aslına bakarsanız örgü ve aksesuarlara takılan hazır gözleri çok beğenmiyorum fakat son yıllarda amugurimi çalışmaları için üretilen gözler çok güzel genelde herhangi bir çalışmada göz almadan ziyade işlemeyi ya da aplike yapmayı tercih ediyorum, buna benzer imkanı olmayanlar ya da ulaşamayanlar yukarıda yaptığım gibi ilaç kapsüllerinden göz yapabilir. 
Bu çok kolay bir çalışma istediğiniz şekildeki şeffaf ilaç kutusunun arkasındaki jelatin çıkarılır ve gelişi güzel kesilir etrafına yapıştırıcı sürülür daha sonra bir karton üzerine iki karabiber tanesi konulur ve yapıştırıcı sürülen yüzey karabiberleri iç kısıma alarak yapıştırılır ve etrafından göz formu oluşturulacak şekilde kesilir. daha sonra istenilen yüzeye yapıştırılır. Karabiber yerine istediğiniz materyali kullanabilirsiniz, renkli karton yüzeyleri ve değişik şekilde şeffaf kapsüllerle farklı göz şekilleri oluşturulabilir. Bu çalışma oyuncaklara yapıştırmak için tehlikeli olabilir.
Bunu da seversin  Çocuk odalarında yeni fikirler
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. fatos dedi ki:

    bu gözleri sınıfımda bende kullanıyorum.çocuklarla birlikte biriktirdiğimiz özellikle pastil kutuları nefis göz oluyorlar üstelik içine koyduğunuz boncugun rengine siz karar verebildiğinizden istediğini renk göze sahip olabiliyorsunuz buda çocuklarıma hazır gözleri kullanmaktan daha eğlenceli geliyor…:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.