İshali şıp diye kesecek çorba tarifi

Annekaz
21 Ocak 2020
Yorum Yok

İshal özellikle bebeklerde çok tehlikeli bir hastalıktır. İshalin en bilinen tedavisi bol bol su içmek ve yeterince tuz almaktır. Çocuklara hele bir de hastaysa tuzlu biraz da şekerli içirmek pek kolay olmuyor size daha önce denenmiş ve binlerce çocuğun hayatını kurtarmış bir çorba tarifi vermek istiyorum.

İSHALİ İYİLEŞTİREN ÇORBA TARİFİ

İshali iyileştiren mucize çorba sadece 3 malzeme ile yapılıyor ve yapımı oldukça kolay. Tabi bu çorba sadece çocuklar için değil her yaşta ishal hastası rahatlıkla içebilir.

Malzemeler

500 gr havuç

su

tuz

Yarım kilo havucu güzelce yıkayın, doğrayıp üstünü örtecek kadar su ile yumuşayana kadar pişirin üzerine sıvı miktarı yaklaşık 1 litre olacak şekilde su ekleyin. Blendirdan geçirin ya da süzün tuz ekleyip çok az daha pişirin

İshal devam ettiği sürece bol bol bu çorbadan içirin. Yapılan araştırmaya göre bu basit tarif bakterilen bağırsak duvarına yapışmasını engelleyerek ishal in kısa sürede tedavisini sağlıyormuş. Modern tıpta tabi pek çok seçenek var ama evde ilk tedavi için sağlıklı ve lezzetli bir yöntem.

Bunu da seversin  Elektrik tarifesi nasıl değiştirilir?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.