İyi karpuz nasıl seçilir?

Annekaz
2 Haziran 2015
Yorum Yok

Yazın vazgeçilmezi karpuz. Karpuz alırken nelere dikkat edersiniz? Tatlı sulu karpuz nasıl seçilir? Bunun için kursa gitmeye gerek yok küçük ip uçları ile en güzel karpuzu siz seçebilirsiniz!

Görünüm: Yamuk olmayacak üzerinde derin yara bere izler bulunmayacak koyu yeşil ve mat olmasına özen gösterin.

Ağırlık: Karpuzun yüzde 92 si sudur dev bir kapuz değil de görünüme göre daha ağır bir kapuz alın. Sarılık: Karpuzun güneş görmeyen sarı yeri ne kadar eski görünüyorsa o kadar iyidir az sarı değil daha koyu hatta biraz eski görünümlü sarılı olanlardan alın.

Sapı kıçı?? Evet sap yeri kıvırcık olmayacak düz olacak poposundaki minik yuvarlak iz ne kadar minik olursa o kadar iyi.

Çizgili karpuz alıyorsanız: Çizgiler düzgün olacak silik olmayacak, karışık görünmeyecek eşit mesafedeki çizgili karpuzlardan seçebilirsiniz.

karpuzz

Ses testi: şak şuk karpuz tokatlayanlar haksız değil tok bir ses gelmesi lazım ama bunu yazarak anlatması epey zor siz ilk madeleri yapın gözle seçin sonra hava atmak için tokatlayın karpuzu zaten iyi çıkınca havanızı atarsınız.. tabi iyi çıkarsa neticede kapalı kutu :D

Bunu da seversin  Çocuklar için İngilizce siteler
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim