Kedilerin koltukları tırmalamaması için öneriler çözümler

Annekaz
28 Haziran 2018
Yorum Yok

Kedi besleyenler için eşyaların kediler tarafından tırmalanması siniz bozucu bir durumdur. Kedilerin koltukları tırmalamaması için sizi çok etkili bir kaç yöntem tavsiye edeceğim. Kediler tırnaklarını kaşımasını gerinmesini seven bir hayvandır bazen kesmek bile çare olmuyor peki kedilerin eşyalara zarar vermemesi için neler yapmalıyız?

Kedilerin tırnak bakımını ihmal etmeyin

Kedilerin  tırnaklarını özel makasları için çok dikkatli kesin bu sivriliğini alır ve en azından öldürücü darbeleri  hemen yapamaz :)

Kedinizin sevmediği kokuları keşfedin

Kediler turunçgillerin kokularını sevmez limon kolonyası, greyfurt yağı vs , kokuları bezlere sürüp bu bezleri koltukların köşelerine tırmaladığı yerlere iğneleyin. Bazı kediler sadece bunun için bile vazgeçiyor tırmalama huyundan.

Çift taraflı bant mucizesi

En kalınından çift taraflı bantlar alın,  kedinin  tırmalıdığı yerlere yapıştırın kediler bu  yapışkan hissi hiç sevmiyor.

Şeffaf naylonlar ile koltukları koruyun

Özellikle köşelere şeffaf kaplama kağıdı ya da paketler  iğneleyin kediler tırnaklarını geçiremediği için tırmalama huylarından vazgeçiyorlar. Eğer koltuğa dekoratif şeyler yapmak isterseniz sevimli amerikan servisleri bile kullanabilirsiniz..

Son çözüm koltuk örtüsü

Koltuk örtülerini pek sevmesem de kedi olunca biraz  mecbur kalındı. Koltuğu tam sarıp sarmalamasına gerek yok, kedinin  tırmık atmayı sevdiği yerler kapansa yeter..

Kedinin tırmalaması eve doğal bir kütük  getirebilirsiniz. Urganla sarılmış sağlam bir kule yapabilir ya da satın alabilirsiniz ama kediler en cazip gelen tırmalama alanı yine koltuklar malesef..

Bunu da seversin  İtalyan Kurabiyesi: Sfogliatella
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim