Kediler için takma tırnak – Soft Claws nedir?

Annekaz
25 Şubat 2017
3 Yorum

Kedilerin evdeki eşyaları tırmalaması doğalarının gereği peki kedilerin evdeki eşyalara zarar vermesini nasıl engellersiniz? Kediler için takma tırnak  Soft Claws nedir? Kedilere takma tırnak nasıl takılır?

Kedilerin eşyaları tırmalaması normal bunun için kedi tırmalama tahtası alabilirsiniz ya da dışarı çıkan bir kedi ise bunlara hiç gerek kalmaz  evden çıkmayan bir kediniz varsa koltukların başlarına halılara zarar verebilir.

Kedilerde tırnak bakımı nasıl yapılır?

Kedilerin tırnakları çabuk uzar ve ölümcül derecede sivridir özel tırnak makasları ile çabucak tırnaklarını kesebilirsiniz. Fazla derine inmeden sadece ucundaki sivri alan kesilmeli derin kesikler kedinizin canını yakar hele evde beslenen kedilerin tırnaklarını söktürenler var ki buna vahşet bile demek az kalır!

Kedilere takma tırnak Soft Claws nedir nasıl takılır?

Soft Claws silikondan yapılmış yumuşak takma kedi tırnağı kılıflarıdır kedinin tırnağı önce yukarıda anlattığım gibi kesilir sonra Soft Claws ın içine bir damla yapıştırıcı damlatılır ( set halinde satılıyor) ve tırnağa geçirilip hafifce elle bastırılır hepsi bu ben sadece ön patideki tırnaklara takılmasını tavsiye ediyorum çünkü genelde kediler ön patileri ile tırmanır ( tabi evdeki eşyalara zarar verir) arka patileri ile de kaşınırlar.

kedi tirnak 1

Kedimiz Paşa’ya taktığımızda çok sakin bir anıydı hiç rahatsız olmadı paşa tırnaklarının kesilmesine alışık bir hayvan yapıştırırken de pek umurunda değildi  Soft Claws’ın her rengi var kızlar fosforlu yeşil almışlar gece yürürken parlıyor! açıkcası fark etmedi bile arka ayaklarına da takalım dedik ama  hem taktırmadı takabildiğimizde de rahatsız olunca takmama kararı aldık.

kedi takma tirnak 5

instagram

İnstagram da paylaştığımda olumsuz eleştiriler de  aldım hayvanın doğasına uygun olmadığı vs  söylendi haklılar ama bizim kedi sokaklarda diğer kedilerle kavga etmiyor ağaçlara tırmanmıyor hatta kendi tırmalama tahtasıyla bile ilgilenmiyor sadece benin koltuklarımı tırmalıyor :) kendisi rahatsız değil incelediğim pek çok kedi de öyle eğer kediniz eşyalarınıza zarar veriyorsa ve dışarı çıkmıyorsa basit bir çözümdür bence yararlı bir icad aynı zamanda tırmalama huyu olan çocuklara istemeden de olsa zarar veren bir kediniz varsa yine bir çözüm olarak görülebilir. Ben çok memnunum.

Bunu da seversin  İşte bu benim kedim diyeceğiniz 40 kedi karikatürü

kedi takma tirnak

Tabi her rengi var kozmetik olarak ya da sevimli renkli dursun diye gümüşten altına pembeden siyaha kadar seçenekler bulabilirsiniz kediniz kokoşsa simli olanları bile var..

kedi pasa

Kediler rahatsız olmuyorlar Paşa tasmadan kıyafetlerden ya da göğüs tasmalarından rahatsız olmayan bir hayvan

kedi takma tirnak 2

İnstagram da ‘soft Claws’ araması ile pek çok huzurlu kedi görebilirsiniz..

kedi takma tirnak 3

Kedi bakım evlerinde ve veterinerlde tırnak kesimi sonrası isterseniz takabiliyorlar.. tabi Türkiye de var mı bilmiyorum ben Aliexpres den alıyorum soft Claws araması ile pek çok seçenek bulabilirsiniz 100 lü claws lar  15 – 18 liraya alabilirsiniz.

kedi takma tirnak 6

Uzayan tırnaklardan clawslar otomatik olarak düşüyor.

kedi takma tirnak 7

Bonus olarak köpekler içinde takma tırnaklar var :)

takma tirnak kopek

Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
 1. burcu dedi ki:

  kedilerim 10 kg siz en büyük kediniz için hangi numara aldınız Xs

  S

  M

  L

  teşekkürler

 2. Mert dedi ki:

  Ne kadar gidiyor acaba tırnağında

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim