Kedili evde mutlaka olması gereken 4 şey!

Annekaz
3 Kasım 2021
Yorum Yok

Kediler çok ilginç hayvanlar. İki engelli kedi sahibi birisi olarak onlar hakkında çok şey söyleyebilirim. Nasıl bakılması gerektiği, hangi mamaların iyi olduğu ne zaman kısırlaştırmaları  gerektiği gibi ama neden hoşlanırlar işte  onu söylemesi gerçekten çok zor.

Kediniz için alabileceğiniz 4 işe yarar şey!

Dünyanın oyuncağını da alsanız bazen dönü bakmıyorlar . Siz dev bir tırmalama tahtası ev falan  alsanız gider kutusuna girerler. Benim kedilerim böyle hatta sadece 1 kutuya takıntılılar diyebilirim öyle ki kutu paramparça oldu. Gelelim kedilerin kesinlikle seveceği şeylere

1 – BÜYÜK KAPALI TUVALET KABI

Kum kabı önemli hem sizin için hem kediniz için büyük ve kapalı bir kum kabı tercih edin.Koku sorunu çook azalırken kediniz de döne döne çişini kakasını yaparken daha rahat ediyor hele iri bir kediyse paraya kıyın büyük kapalı kum kabı alın.

 

2 – SU ÇEŞMESİ – PINARI

Kedilerin çok garip bir su içme düzeni var banyodan, klozetten, bardaktan, bekleyen yağmur suyundan her yerden su içebiliyorlar. Benimkiler sadece akan musluktan su içiyor bu da bizi sıkıntıya sokuyordu. Kedi su pınarı aldım sorun çözülür gibi oldu. Kedi su pınarı sürekli suyu devridaim yaptırarak bir nevi tazeliyor. Kediler memnun.

3 – TÜYLÜ UCUZ FARE OYUNCAĞI

Kedilerimden birisi kör, diğeri  3 bacaklı buna rağmen ikisi de çok hareketli oyun oymamayı seviyorlar. 5 liralık kıçında tüyleri olan renkli farelere bayılıyorlar. Pahalı oyuncaklar almaya gerek yok. Ben toptan aldım kayboldukça ortaya atıyorum deliriyorlar.

4 – JAPON ŞEMSİYESİ BİTKİSİ

Bazı bitkiler kediler için faydalı japon şemsiyesi de onlardan birisi bakımı kolay olan bu bitkiye bayılmayan kedi görmedim. Ha siz çim yetiştirirsiniz orası ayrı ama kedisini seven eve Japon şemsiyesi alır. Resmen çıldırıyorlar, ben artık kendim yetiştiriyorum.

Bunu da seversin  Evimizin zararlıları! temizleyiciler tencereler kokular..!

Bu 4 şeye para verebilirsiniz, tabi bir de karton kutu :) Bu arada kör kedi sahiplenin dünyanız değişsin..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim