İnsan vücudunun muhteşem yapısı

Annekaz
16 Şubat 2020
Yorum Yok

Teknolojinin ilerlemesi, görüntüleme cihazlarının daha net ve ayrıntılı fotoğraflama yapabilmesi vücudumuzu daha iyi tanımamızı sağlıyor. Bu verilerden yola çıkarak gerçeğe yakın görseller hazırlayabiliyoruz.

Sağlıklı beslenme adı altında verilen mesajların, vücuttaki yağ katmanlarına bakıldığında ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlıyoruz.

yağlı ve kilolu cücut

Hareketsiz yaşam şekli ve beslenme alışkanlıklarımızda yaptığımız yanlışlar yaşa bağlı sorunları da beraberinde getiriyor. Yağ katanları sebebi ile yaşam kalitesinin düşmesini kimse istemez. O halde yukarıda bulunan resim ile daha sağlıklı beslenme ve bol hareket için daha neyi bekliyoruz.

İşte vücudumuzdan muhteşem kareler;

Kan Damlası ve kılcal damar yapısı
Kemik yapısı ve kemik kesiti
Anne karnında bebek pozisyonu
Sigara içen insanda duman ve ciğerler
İnsan Beyni ön kesiti
Kas ve sinir yapısı
Kas ve kemik bağ dokuları

İnsan vücudunu daha iyi öğrenmek

Anatomi ve eğitim sisteminde gereksiz bilgiler yerine daha çok insan vücudunu ve yaratılışı muhteşemliğini anlatan derslere ya da konulara yer verilmesi, vücumuzu daha iyi anlamamızı sağlayacaktır.

Bunu da seversin  Çocuğunuzun obez olmaması için
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim