Kendi prova mankeninizi yapın

Annekaz
24 Şubat 2009
4 Yorum

Bunu yaptıktan sonra ayy ne kilo almışım şuralarımda sarkmış falan diyecekseniz yapmayın bakıp bakıp üzülürsünüz ona göre. :) Çok pratik bir çalışma yapması zaman alsa da her zaman kullanılabilir. Burada dikiş için anlatılsa da sergileyecek şal kazak yelek bolero vs içinde oldukça mantıklı, bu tür örgüleri model üstünde göstermek daha gösterişli ve açıklayıcı oluyor.

Malzemeleri ise çeşidine göre değişmiş mesela yukarıdaki gibi bir model için bir tişörtü ve sanıyorum iki büyük boy paket bandını gözden çıkarmanız gerek ayrıca sabırlı bir eş ya da arkadaş gerekiyor. Tişörtü giyip çokda sıkmadan hafif sıkıca bantları tişörtlü bölgeye sarmak gerekiyor şu bildiğimiz kahverengi – sarı paket bantlarından kullanılacaksa üst üste sarmak gerek, sanıyorum en güzel ucuzu da o olur, yok ben metal kullacağım daha hoş görünüyor derseniz de özellikle doğal gaz tesisatçılarında bu bandı bulmak mümkün sarıyor sarıyor ve sarıyorsunuz ..sarmalar bitince dikkatlice makasla tişörtle beraber düz bir şekilde sırtından boydan kesip çıkartıyorsunuz. Bu an da çıplak olmanız büyük ihtimal o yüzden dediğim gibi yakın bir arkadaşla falan yapın sonra öyle bantlı bi halde kalırsınız demedi demeyin :)

Daha sonraki aşamaları zaten konuda anlatılıyor, kalın bir ruloya ayak yapılmış sonra çıkarılan kalıp geçirilip içi doldurulmuş sonra aynı bantla gereken yerleri kapanmış, Diğer bir çalışmada ise bu yapılan bant kalıp harbiden kalıp olarak kullanılmış. İçi kağıt hamuru ile doldurulup kuruması sağlanmış ve birleştirilmiş dışı da kaplanıp daha şık olabilirmiş aslında …..

Eh atkılar şallar hırkalar artık daha bir güzel durur. Bir de isim takarsınız…Ben yaparsam isim hazır mavi bulutlu kağıtla kaplayacağım için kendisini artık maviş aşşağı maviş yukarı.. ;)

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
 1. selmatozan dedi ki:

  ben bunu görmüştüm daha önce o zaman da yapayım dedim unuttum, şimdi tekrar hatırlattınız yapılacaklar listesine eklendi..

 2. derya dedi ki:

  Canım günaydın daha neler görüp öğ
  renicez.Harikasın ben öğrenmeyi çok
  seviyorum kocaman sevgiler…

 3. kedicibasi dedi ki:

  çok güzel bi fikir ve de komik.

 4. DuruButik dedi ki:

  çok güzel resimdeki:) bizde okulda yapmıştık.ama daha farklıydı.şişman bir arkadaşın ölçülerine göre mankenimizi doldurmuştuk.tahta pamuk diye bir pamuk çeşidi var.onunla arkadaşımızın bedenine göre dolgunluk yapmıştık.üzerinede ölçüsüne göre drapaj yöntemiyle kolsuz bluz dikmiştik.çokta güzel ve temiz olmuştu:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.